Зеленський хоче повернути покарання для чиновників за зловживання без збитків

Новорічна промова Володимира Зеленського Фото - скріншот

Відповідний законопроєкт зареєстрвоано у Верховній Раді

Президент України зареєстрував у Верховній Раді законопроєкт №2621 "Про внесення зміни до статті 364 Кримінального кодексу України щодо уточнення ознак окремих злочинів у сфері службової діяльності". Про це йдеться на сайті парламенту.

Як зазначається, у 2014 році парламент виключив з Кримінального кодексу пункт, згідно з яким дії службових осіб, які зловживають владою чи службовим становищем, можливо кваліфікувати як злочини лише за умови доведення, що такі дії призвели до виключно матеріальних збитків – шкоди, яка в сто і більше разів перевищує неоподатковуваний мінімум доходів громадян.

Відтак, Зеленський пропонує викласти пункт 3 примітки до статті 364 Кримінального кодексу України у новій редакції, встановивши, що істотною шкодою у статтях 364, 364-1, 365, 365-2, 367 Кримінального кодексу України, якщо вона полягає у завданні матеріальних збитків, вважається така шкода, яка в сто і більше разів перевищує неоподатковуваний мінімум доходів громадян.

Нагадаємо, в Україні почав діяти Закон про викривачів корупції, які мають право на винагороду у разі правдивого повідомлення про факт корупції серед чиновників.

Loading...