live

Понад 12 млрд грн: В "Укрзалізниці" назвали суму збитків у 2019 році

Укрзалізниця. Фото GettyImages/Global Images Ukraine

Компанія не отримує фінансування з держбюджету для оновлення пасажирського складу

За результатами 2019 року збитки в пасажирському секторі можуть перевищити 12 млрд грн.

Про це повідомила пресслужба "Укрзалізниці".

Зазначається, що минулого року компанія прийняла в експлуатацію 18 нових пасажирських вагонів українського виробника. Йдеться про 16 вагонів купейного типу і 2 типу СВ. Також передплатили поставку ще 26 вагонів у 2020 році.

На вимогу "Укрзалізниці" 70% обладнання вагона вітчизняного виробництва, у тому числі системи кондиціювання та вакуумні туалети (ті, що використовувалися раніше, були іноземного виробництва).

Окрім закупівлі нових, компанія також оновлює парк пасажирських вагонів за рахунок капітально-відновлювального ремонту (КВР). Так, минулого року компанія оновила 29 вагонів: термін їх експлуатації продовжили на 14 років.

Загальна сума інвестицій у КВР у 2019 році перевищила 340 млн грн. Із вагонів, що пройшли капітальний ремонт, торік сформували нічний експрес "Київ – Маріуполь", новий поїзд "Київ – Чернівці", другий склад поїзда "Київ – Запоріжжя – Київ", новий склад поїзда "Київ – Лисичанськ", що дозволило збільшити періодичність його курсування.

В компанії наголошують: придбання пасажирських вагонів здійснюється виключно за кошти компанії.

"Укрзалізниця" не отримує фінансування з державного бюджету для оновлення пасажирського рухомого складу, як це передбачено законом", – підкреслюється в повідомленні.

Водночас, за даними компанії, за результатами 2019 року збитки в пасажирському секторі (загалом у далекому та приміському залізничному сполученнях) можуть перевищити 12 млрд грн.

Раніше повідомлялося, що голова правління АТ "Укрзалізниця" Євген Кравцов звернувся до Наглядової ради компанії з проханням припинити контракт у зв'язку з переходом на роботу в публічному державному секторі.

 Loading...
Loading...
Loading...