Новини » Світ Читать эту новость на русском

Макрон, Меркель та Джонсон закликали Іран повернутися до ядерної угоди

Борис Джонсон, Ангела Меркель та Еманнюель Макрон, Фото з відкритих джерел

Європейські лідери засудили останні напади в Іраку

Президент Франції Еманнюель Макрон, канцлер Німеччини Ангела Меркель та прем'єр-міністр Великобританії Борис Джонсон закликали Іран утримуватися від насильницьких дій та закликали його повернутись до виконання ядерної угоди. Про це йдеться у заяві лідерів на сайті Єлисейського палацу.

"Ми закликаємо Іран утримуватися від будь-яких насильницьких чи розповсюджувальних дій та закликаємо його повернутись у повній відповідності до своїх зобов'язань у рамках Спільного всебічного плану дій", - йдеться у повідомленні.

Окрім цього, лідери країн ЄС засудили останні напади в Іраку та заявили про стурбованість негативною роллю Ірану в регіоні під силами Аль-Кудс.

Також Макрон, Меркель і Джонсон заявили про необхідність деескалації та закликали всі сторони діяти стримано та відповідально з метою припинення насильства в Іраку.

"Ми підкреслюємо нашу прихильність до суверенітету та безпеки Іраку. Ми також підтверджуємо своє зобов'язання продовжувати боротьбу з Даешем, що залишається пріоритетом. Збереження коаліції є визначальним у цьому відношенні. Ми закликаємо владу Іраку продовжувати надавати йому всю необхідну підтримку. Ми готові продовжувати діалог з усіма зацікавленими сторонами, щоб сприяти зменшенню напруженості та відновленню стабільності в регіоні", - йдеться у заяві.

Нагадаємо, вчора, 5 січня, Іран заявив про повний вихід із ядерної угоди, яка була укладена між тамтешньою владою і шістьма країнами-посередниками у 2015 році.Loading...