Вперше за 12 років мінімальна зарплата в Україні стала вищою, ніж у Білорусі та Росії, - Ніколайчук

Сергій Ніколайчук

З 1 січня мінімальний заробіток в Україні зріс до 4 723 гривень

Вперше з 2008 року мінімальна заробітна плата в Україні випередила аналогічні показники в Білорусі та Росії.  

Про це заявив заступник міністра економіки Сергій Ніколайчук.

Ніколайчук нагадав, що з 1 січня "мінімалка" в Україні зросла до 4 723 грн, або 199 доларів.

На його думку, є декілька факторів, що дозволили обійти сусідів.

"По-перше, українська економіка з 2016 року демонструє досить стійкі темпи зростання ВВП, поступово придушуючи їх. По-друге, ринок праці додатково підігрівається процесами міграції, що стимулює навіть вищі темпи зростання реальних заробітних плат, порівняно з темпами зростання продуктивності", - зазначив заступник міністра.

Окрім того, на збільшення мінімальної зарплатні вплинула вища продуктивність українців на підприємствах сусідніх європейських країн, а також значні доходи від трудової міграції, які зумовлюють вищі темпи зростання національного доходу порівняно з ВВП, додав чиновник.

По-третє, вважає Ніколайчук, підвищення соціальних стандартів з 2016 року відбувається дещо швидшими темпами порівняно зі зростанням економіки, що є природним процесом з урахуванням значного просідання доходів найвразливіших верств населення протягом кризи 2014-2015 років, переходом на ринкові засади встановлення тарифів на послуги ЖКГ і намагання влади знизити диференціацію доходів населення.

"Надалі зростання продуктивності праці, процеси міграції та політики з перерозподілу доходів та їхня комбінація визначатимуть динаміку соціальних стандартів", - підсумував заступник міністра.

За його словами, головним чинником у цьому процесі - підвищення ефективності економіки і зростання продуктивності праці, що буде зумовлювати підвищення заробітних плат загалом у економіці та її мінімального рівня.

Нагадаємо, 2 січня телеграм-канал "Команда Зеленського" перелічив зміни, які чекають на українців з нового року. Серед них зростання мінімальної зарплати, скасування депутатської недоторканності та зростання грошової допомоги для вчителів.Loading...