Справа замаху на депутата Соболєва: Звільнили з-під варти двох членів групи росіянина Абуєва

Підозрюваний Гелані Межиєв з групи Юсупа Абуєва у Печерському суді Києва Громадське

З-під варти вийшли Гелані Межиєв та Павло Нікіфоров

Печерський суд Києва звільнив з-під варти двох членів групи росіянина Юсупа Абуєва — ймовірного організатора замаху на депутата Київської обласної ради В’ячеслава Соболєва, в результаті якого загинув його трирічний син.

Про це hromadske повідомив один з потерпілих у справі щодо вимагання грошей членами групи — депутат Київської міської ради Олексій Новіков. Відповідне рішення ухвалив суддя Печерського районного суду Києва Володимир Карабань.

Гелані Межиєва, Павла Нікіфорова, Олексія Величко та Дмитра Онуфрієнка (двоє останніх — колишні поліцейські) підозрюють у вимаганні грошових коштів шляхом застосування насильства та погроз вбивством.

З-під варти вийшли Гелані Межиєв та Павло Нікіфоров. Першого відпустили під нічний домашній арешт (з 22 години вечора по 7 годину ранку), а другого — під цілодобовий. Олексієві Величку суд залишив у силі запобіжний захід — цілодобовий домашній арешт. Щодо Дмитра Онуфрієнка засідання перенесли через відсутність його адвоката.

Загалом у справі вісім підозрюваних. Четверо з них перебувають у розшуку, зокрема і Юсуп Абуєв, якого слідство вважає організатором банди. Разом з ним, за словами потерпілих у справі, у розшуку перебувають Євген Пасіка, Роман Дерманський та Антон Василенко.

За версією слідства, у 2019 році росіянин Юсуп Абуєв, який в Україні проживає щонайменше п’ять років, тривалий час був членом націоналістичної організації "Традиція і порядок", з якої нібито пішов у липні минулого року, а також був помічений на сході країни у роті "Ведмеді" Української добровольчої армії. 

Усі четверо підозрюваних заперечують свою причетність до злочину. Під домашнім арештом вони перебуватимуть до 14 лютого 2020 року.

В листопаді 2019 року Юсупа Абуєва оголосили в розшук. Йому інкримінують статті 189 (вимагання грошових коштів), 146 (незаконне позбавлення волі або викрадення людини) та 255 (створення злочинної організації) Кримінального кодексу України. У грудні йому було оголошено підозру в організації замаху на життя депутата В’ячеслава Соболєва, що спричинило смерть його трирічного сина.

За версією слідства, Юсуп Абуєв залучив до злочину 20-річного Андрія Лаврегу — колишнього учасника бойових дій на Донбасі, який мав досвід снайпера, та з яким Абуєв познайомився в зоні проведення ООС. Під час зустрічі в одному з ТРЦ Києва Абуєв нібито запропонував Лаврезі вбити депутата за винагороду в 40 тисяч доларів. Останній, за даними слідства, погодився.

19 грудня користувач на ім'я Азраїл Гіхінський, який стверджує що саме він є Абуєвим, написав пост, у якому заперечив причетність до злочину.

Нагадаємо, голова Нацполіції назвав основні версії замаху на Соболєва.

Loading...