Президент МОК Томас Бах: Ми рішуче виступаємо проти зростаючої політизації спорту

Президент МОК Томас Бах застеріг спортсменів від політичних акцій на Олімпіаді-2020 у Токіо Портал xsport.ua

Очільник МОК попередив атлетів про недопустимість та покарання за політичні демонстрації на олімпійському подіумі

Міжнародний олімпійський комітет (МОК) застеріг спортсменів від політичних акцій на Олімпійських іграх 2020 року в Токіо (Японія). Президент МОК Томас Бах у своєму зверненні, зокрема, зазначив, що організація рішуче виступає проти зростаючої політизації спорту.

"Олімпійські ігри завжди є глобальним майданчиком для спортсменів та їх спортивних виступів. Вони не є і ніколи не повинні бути платформою для просування політичних або будь-яких інших потенційно суперечливих цілей. Ми рішуче виступаємо проти зростаючої політизації спорту, оскільки лише так ми зможемо виконати нашу місію з об'єднання всього світу заради мирних змагань.

Як показала історія, така політизація спорту не призводить ні до якого результату, а в підсумку лише поглиблює існуючі відмінності. Спортсмени грають важливу роль в дотриманні цього політичного нейтралітету на ігровому полі. У зв'язку з цим важливо відзначити, що у переважної більшості спортсменів є широка підтримка і розуміння того, що ігрове поле і церемонії нагородження не повинні бути ареною для політичних заяв або будь-яких акцій протесту. Поважати своїх колег-спортсменів також означає поважати їх унікальний олімпійський момент і не потрібно відволікати їх своїми політичними поглядами", – цитує Томаса Баха xsport.ua.

У МОК постійно нагадують правило номер 50 про заборону будь-якої демонстрації та політичної, релігійної або расової пропаганди.

Нагадаємо, XXXII літні Олімпійські ігри відбудуться у Токіо з 24-го липня по 9-е серпня 2020 року. Естафета Олімпійського вогню стартує 26-го березня від стадіону в префектурі Фукусіма. Упродовж 121 дня його пронесуть через половину населених пунктів Японії – по території 858 міст і сіл.

 

 

 Loading...