Парламент Лівії проголосував проти військової підтримки з боку Туреччини

DW

Парламентарії висловилися і за розрив відносин із Туреччиною

Парламент Лівії проголосував проти укладених урядом національної єдності двосторонніх угод з Туреччиною.

Про це повідомляє видання "DW".

Зазначається, що парламент Лівії проголосував за скасування двох міжурядових угод між Лівією та Туреччиною.

"Лівійські парламентарі визнали недійсними укладені урядом національної єдності Лівії угоди з Туреччиною про морський кордон та військове співробітництво", - йдеться у повідомленні.

Обидві угоди керівник визнаного ООН уряду національної єдності Фаїз Сарадж підписав наприкінці листопада 2019 року разом із президентом Туреччини Реджепом Таїпом Ердоганом.

Угода про військове співробітництво передбачала можливість відправлення турецьких військових для підтримки військ уряду національної єдності в боротьбі проти сил командувача самопроголошеної "Лівійської національної армії" Халіфи Хафтара, якого підтримує парламент Лівії.

Крім того, парламентарії висловилися за розрив відносин із Туреччиною. Союзний до Хафтара парламент також вирішив розпочати розслідування щодо Фаїза Сараджа,  звинувативши його у "державній зраді".

Нагадаємо, 26 грудня визнаний світом Уряд національної єдності Лівії попросив Туреччину про військову допомогу для того, щоб захиститися від наступу Халіфи Хафтара, який йде на столицю Тріполі.

 Loading...