live

Новий телеканал з мовленням на Донбас: Чи допоможе він достукатися до людей?

Ігор Лесев
Ігор Лесев

Український журналіст, публіцист, блогер, аспірант філософського факультету КНУ ім. Шевченко

Основний контент нового телеканалу з мовленням на Донбас буде на базі українського телеканалу іномовлення UATV з відкритих джерел

Незабаром уряд України запускає мовлення нового державного телеканалу на територію ЛДНР, основний контент якого буде на базі UATV. Чи допоможе це реінтегрувати Донбас?

Про це пише Ігор Лесев на своїй сторінці в Facebook.

Розумове підкорення Донбасу.

Отже, в лютому на території ЛДНР почне мовлення новий український держтелеканал. Так сказати, буде "боротися за уми". Дуже показова історія, як своїх же співгромадян влада тримає за дебілів. При цьому дебілами вважає людей по обидві сторони поребрика.

Основний контент нового телеканалу буде на базі UATV. Це як собаку змусити відмовитися від м'яса і привчити їсти буряк. Якщо посадити в клітку і нічого іншого не давати, впевнений, жерти буде. Але веганом собака все одно не стане. От ви дивитесь UATV? Взагалі, дивиться хоч хтось цей телеканал крім тих, хто там працює?

Але питання навіть не в контенті. Влада чомусь думає, що в Донецьку і Луганську у людей немає ніякої можливості дивитися українське ТБ. Ось там просто люди в погребах живуть, а їм прямо в мозок посилають прямі сигнали передач з Соловйовим та Скабєєвою. І варто тільки запустити невелику цівку слова правди з України, і дурман у донецьких пройде. Ось вони ж реально так думають.

А адже на дворі XXI століття. Я от в Києві можу дивитися без якихось проблем регіональні телеканали з якоїсь Астрахані. А в машині слухати ФМ-радіостанції з Москви, Пітера і навіть Петропавловська-Камчатського. І це не питання якогось мегадорогого і навороченого обладнання. Це звичайні можливості нашого часу. Українські телеканали люди при бажанні можуть дивитися хоч в Донецьку, хоч в Дакарі.

Питання якраз у бажанні. А воно як статева орієнтація. Скільки не пропонуй її поміняти, навряд чи вже вийде. У Тернополі можна цілодобово крутити RT, ОРТ та НТВ, але Росія там ближче все одно не стане. А ось на Донбасі чомусь намагаються місцевим поміняти ідентифікаційний код. Зробити їх "правильними українцями" за образом і подобою Бородянського, В'ятровича та Омеляна.

Взагалі, окремий телеканал для "жителів непідконтрольних територій" - це ще одна форма приниження тих людей. Це ще одна заява, що вони там неповноцінні. Що вони ось там всі такі, тому що слухають і дивляться не те, що треба. І при цьому цим же людям відмовляють у праві на свою ідентичність і свою ментальність.

Мені ось навіть цікаво, а що там будуть для донецьких показувати? Можуть регулярно цитувати ексміністра культури Нищука про відсутність у людей на сході генів. Чи можуть популярно пояснювати, чому місцеві люди похилого віку не отримують українські пенсії. Чи показувати хвилюючі репортажі, як людей з донецькою та луганською пропискою на пунктах пропуску викликають за списками з автобуса і проводять особистий огляд, нишпорячи буквально по кишенях. Це дуже, знаєте, зближує ментально. А можуть показати щасливих батьків у Слов'янську та Маріуполі, які нарешті дочекалися, що їх дітей позбавили права навчатися рідною мовою. І я б ще додав спецрепортажі з Києва, де ріелтори при здачі квартир вказують "крім вихідців з Донбасу". Ось прям як кавказці в Москві.

Ось дивіться. У нас в країні на державному рівні сформувалося зневажливе ставлення до вихідців окремого регіону. Воно настільки очевидне, настільки явне, що не потребує навіть якогось випадкового доказу. Людина з Донбасу вже вина у всьому. За Януковича, за Крим, за вбитих патріотів, за зруйновану економіку, за не ту мову, за не той світогляд і за відсутність вишиванки. Ця ненависть пропагується зверху вниз і пронизана на побутовому рівні. За всі ці роки немає жодного прикладу хоча б адміністративного покарання за всі ці "даунбаси" у прямих ефірах, за всю цю дроздовщину і ницоєвщину.

І ось ці люди, які щиро ненавидять гігантський регіон своєї ж країни, позбивались в купки і намагаються перевиховати невірних. Влаштувати їм культурну революцію. Показати їм правильний канал.

Але щоб змусити собаку перейти з м'яса на буряк, потрібно собаку спочатку загнати в клітку, а потім годувати тільки буряком. Це я про ефективність цього нового телеканалу.

Але ж і нас всіх інших – хто не з Донбасу – теж тримають за дебілів. Нам розповідають, що телеканал, який не дивляться навіть тут, здатен "вилікувати" жителів Донбасу. І добре б, тільки розповідали. Це лайно будемо оплачувати всі ми з наших кишень. Близько півмільярда гривень ось просто на вітер. Просто на "харчевання" причетних "долявіків".

Дивної якості люди. Стрибали із штанів, щоб провести нормандську зустріч. Абсолютно ні до чого не домовилися. А тепер пиляють бабло на імітації "повернення умів". І адже є всі підстави вважати, що створять такий "продукт", що люди в Донецьку і Луганську стануть ментально від України ще далі, ніж Сахалін.

Ігор ЛесевLoading...
Loading...

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках ZIK.UA

*Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.

Loading...