Естонія позбулася російського "Sputnikа"

Російське агентство "Sputnik"

Місцева влада пояснює своє рішення санкціями з боку ЄС, проте свою самостійну інформаційну війну з росіянами веде вже віддавна

Наприкінці осені естонська влада  прийняла рішення про те, аби позбутися кремлівського агентства "Sputnik", а працівників його місцевої редакції почала викликати на допити.

Про це повідомляє Польське радіо.

Офіційною причиною цього стали санкції ЄС проти Дмітрія Кісєльова, одного з керівників державного концерну "Россия сєгодня". У жовтні Swedbank, що обслуговував банківські рахунки "Sputnikа", відмовив редакції в своїх послугах. Жодна інша фінансова установа не захотіла його замінити. Тоді естонський міністр закордонних справ Урмас Рейнсалу заявив, що працівників "Sputnikа"  вважає не журналістами, а "пропагандистами", хоч негайно заперечив, що це було безпосередньою причиною закриття редакції.

Рішення Таллінна, що його розкритикувала, зокрема, ОБСЄ, не було, однак, піонерським у цій частині Європи.

Нагадаємо,  раніше литовськомовний сайт "Sputnikа" вирішив заблокувати Вільнюс.

Росіяни, однак, у закритті представництв свого російського мовника вбачають дії британців, котрі протягом останніх тижнів посилили обмеження щодо російських журналістів. У грудні Лондон відмовив у видачі візи одному з них, а іншому – в її продовженні.

Loading...