Велика війна на Близькому Сході: США вбили відомого генерала, спровокувавши військову мобілізацію

Ілія Куса
Ілія Куса

Експерт з питань міжнародної політики та Близького Сходу Українського інституту майбутнього

Корпус вартових ісламської революції підтвердив повідомлення, що командувач силами спецпризначення "Аль-Кудс" генерал Касем Сулеймані був убитий в результаті ракетного удару США wikipedia.org/sayyed shahab-o - din vajedi/CC BY 4.0

Під час санкціонованої президентом США Дональдом Трампом військової операції було вбито одного з найвідоміших високопоставлених військових чинів Ірану - генерала Касема Сулеймані, який курирував боротьбу з "Ісламською державою", Сирією та Іраком. Нафта вже подорожчала на 4%, але найстрашніше попереду.

Про це пише Ілія Куса на своїй сторінці в Facebook.

Здається, Близький Схід вибухне раніше, ніж я очікував.

США вбили одного з найвідоміших високопоставлених військових чинів Ірану - генерала Касема Сулеймані, який курирував боротьбу з "ІД", Сирію і Ірак.

Це сталося в результаті повітряних ударів по міжнародному аеропорту Багдада сьогодні вночі. Вбито всього 12 осіб.

Операцію санкціонував особисто Дональд Трамп. І вона, звичайно ж, ніяк не пов'язана з виборами.

Крім Сулеймані, загинув також командувач "Сил народної мобілізації" Абу Магді Аль-Мугандес - політик і командир спеціальних бригад у складі Збройних сил Іраку, яких пов'язують іноді з Іраном і які були кістяком боротьби з "ІД" у 2014-2018 роках.

Ну що я можу сказати.

Іран буде мститися, а регіон вибухне, особливо Ірак, де вже 3 місяці царює хаос і анархія через масові протести і політичну кризу, створену, в тому числі, самими Штатами.

Тепер мені стало зрозуміло, з якої причини США цілих 2 дні до цього нон-стопом перекидали війська на Близький Схід.

Більше 20 військово-транспортних літаків зі США з особовим складом прибули в регіон, починаючи з 31 грудня.

Більш того, тепер мені зрозуміло, чому Ізраїль не пускав ці літаки через свій повітряний простір, і вони були змушені робити гак через Єгипет і Йорданію.

Мабуть, ізраїльтяни краще за всіх розуміли, до якихось далекосяжних негативних наслідків може призвести ліквідація Касема Сулеймані і декількох видних іракських політиків і воєначальників. Адже постраждає в першу чергу сам Ізраїль.

Вбивство Сулеймані - це вже не напад на якісь іранські проксі, а напад на Іран, і це дуже серйозне підвищення ставок з боку Трампа.

Нафта подорожчала на 4%.

В Іраку закликають викинути американські війська з країни і відродити "Армію Махді" - воєнізовані партизанські загони, які воювали проти американців в роки окупації Іраку після 2003 року.

ВПС (Військово-повітряні сили, - Ред.) Ірану активізувалися на кордоні з Іраком.

Ізраїль привів свої війська у повну бойову готовність і посилив охорону в дипмісіях, що зробили і Штати. В Іраці коїться чортзна-що.

Ну, зате Дональда Трампа можна привітати. Крім того, що він штовхає Близький Схід в безодню хаосу і війни, він ще й об'єднав проти себе всі найбільші іракські партії, які до цього нещадно сварилися між собою за те, кому бути новим прем'єром.

А все, що вони зараз говорять в унісон з протестувальниками на вулицях, - це "Смерть Америці" і "Викинемо США з Іраку".

Ілія Куса

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках ZIK.UA

*Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.

Loading...