В Україні наразі передчасно запроваджувати інтернет-голосування, - голова ЦВК

Вибори в Україні

Фото з відкритих джерел

На його думку, поки в країні немає технічної бази для запровадження подібної ініціативи

Голова Центральної виборчої комісії Олег Діденко заявив, що наразі в Україні передчасно говорити про запуск інтернет-голосування на виборах.

Про це він сказав під час інтерв'ю виданню Лівий берег.

Так, за його словами, рівень розвитку суспільства та відсутність професійної технічної бази є перепонами для запровадження подібного варіанту голосування.

"Треба розмежовувати інтернет-голосування з голосуванням із застосуванням електронних технологій. Якщо говорити саме про інтернет-голосування, на мою суб’єктивну думку, станом на зараз передчасно говорити про запровадження його в Україні. Все-таки в нас поки недостатньо підготовлена технічна база, та й, мабуть, рівень розвитку суспільства ще недостатній, щоб запроваджувати голосування в інтернеті", - зазначає Діденко.

Також голова ЦВК вважає, що інтернет-голосування не зможе забезпечити принцип таємності, який має бути під час здійснення вибору.

"А це – міжнародний стандарт виборів", - підкреслив він.

Водночас Діденко переконаний, що на сучасному етапі для України було б актуально запровадити онлайн-сервіси на виборах, різні технічні засоби для автоматичного опрацювання бюлетенів або машин для голосування, засоби автоматичної ідентифікації виборців на дільницях та запровадити роботу Державного реєстру виборців в онлайн-режимі.

"В такий спосіб можна з одного боку убезпечитися практично від будь-яких зловживань чи фальсифікацій на етапі голосування та підрахунку голосів виборців, а з іншого – забезпечити усі демократичні стандарти виборів", - додав очільник ЦВК.

Нагадаємо, 22 грудня у 86 об'єднаних територіальних громадах пройшли місцеві вибори.

У пресслужбі політичної партії "Слуга народу" заявили, що політична сила отримала 56% голосів на місцевих виборах.

Loading...