Росія припинила постачати нафту в Білорусь

Білорусь залишилась без російської нафти Фото з відкритих джерел

Лукашенко доручив налагодити постачання нафти в країну з альтернативних джерел

Росія зупинила постачання нафти в Білорусь, транспортування в напрямку білоруських нафтопереробних заводів немає.

Про це повідомляють росЗМІ.

Зокрема, джерело в нафтовій галузі Білорусі заявило, транспортування в напрямку білоруських нафтопереробних заводів немає.

За його словами, "безперервні партії" нафти закінчилися 31 грудня. При цьому він додав, що у Мінська є нафтові запаси, а НПЗ в даний час працюють в штатному режимі.

31 грудня Reuters з посиланням на шість джерел в галузі повідомив, що Москва може зупинити експорт нафти до Білорусі з 1 січня через відсутність умов поставок на майбутній рік. За даними агентства, припинення поставок російської нафти означає появу додаткових експортних обсягів суміші Urals на інших напрямках, зокрема у балтійських портах.

Станом на ранок 31 грудня на Білорусь не було оформлено жодної тонни нафти з Росії, уточнювало агентство. "Повний обсяг поставок за графіком вже точно не вийде, чи поставлять у січні хоч щось – залежить від переговорів", –заявило одне з джерел в галузі.

В останній день минулого року, 31 грудня, президент Білорусі Олександр Лукашенко доручив у найближчий час завершити переговори з Росією і налагодити постачання нафти в країну з альтернативних джерел. Рішення було озвучено після двох телефонних розмов білоруського лідера з російським колегою Володимиром Путіним, які відбулися 30 і 31 грудня. Тоді сторони домовилися, що країни підготують проміжний варіант умов поставок нафти в разі, якщо суб'єкти господарювання не зможуть домовитися про постачання ресурсів до 1 січня.

Раніше, 24 грудня, Лукашенко заявив, що при відсутності домовленостей з Росією в енергетичній сфері Мінськ в якості альтернативи може почати реверсні поставки саудівської або американської нафти в Білорусь через Польщу, а також "забрати" для цього дві труби магістрального нафтопроводу "Дружба".

 

Loading...