Опубліковано текст законопроєкту про ринок землі до другого читання

Фото з відкритих джерел

Комітет відхилив 4016 правок до другого читання

На сайті Верховної Ради опубліковано висновок комітету та іншу супровідну документацію до законопроєкту №2178-10, яким запроваджується ринок землі. Про це йдеться на сторінці документу.

Як зазначається, комітет врахував всього дві правки. Першою змінюється назва законопроєкту. Відтак, він називатиметься "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо умов обігу земель сільськогосподарського призначення". Другою правкою вноситься багато змін, зокрема знижується ліміт на купівлю землі з 210 га до 10 тис.

"Загальна площа земельних ділянок сільськогосподарського призначення у власності громадянина не може перевищувати десяти тисяч гектарів. Загальна площа земельних ділянок сільськогосподарського призначення у власності юридичної особи (крім банків та кредитних установ) не може перевищувати загальної площі земельних ділянок сільськогосподарського призначення, які можуть перебувати у власності усіх її учасників (членів, акціонерів), але не більше десяти тисяч гектарів", - йдеться у правці.

Також ця правка дозволяє продаж землі лише після  референдуму.

"Набуття права власності на земельні ділянки сільськогосподарського призначення юридичними особами, створеними і зареєстрованими за законодавством України, учасниками (засновниками) або кінцевими бенефіціарними власниками (контролерами) яких є особи, які не є громадянами України, може здійснюватися з дня та за умови схвалення цього на референдумі", - сказано у документі.

Решта понад 4 тисячі правок були відхилені комітетом.

Нагадаємо, Верховна Рада під крики "ганьба" ухвалила у першому читанні скандальний законопроєкт про запровадження ринку землі.

Голова аграрного комітету Микола Сольський заявляв, що до другого читання до документа надійшло понад дві тисячі правок. Згодом виявилося, що частину з них виключили. Через це сталося непорозуміння на попередньому засіданні комітету.

Увесь цей час під стінами Верховної Ради протестували аграрії. Окрім того, протести відбувалися у семи регіонах країни. Зокрема, люди перекривали автомагістралі.

Loading...