live

Фінансова та військова допомога від ЄС та США: Скільки коштів отримала Україна

Топ-новина
Топ-новина
Долари США. Фото: Getty Images/Global Images Ukraine

Україна отримувала і фінансову, і військову допомогу від європейських країн та США

З 2014 року Україна неодноразово отримувала фінансову та військову допомогу від Європейського Союзу та США.

Розповідаємо детальніше, скільки коштів отримала Україна від міжнародних організацій з 2014 року.

Про недостатню підтримку України з боку інших країн заявив президент США Дональд Трамп. Він зазначив, що Франція та Німеччина, а також НАТО повинні виділяти більше грошей Україні. "Де канцлерка Меркель? Де французький президент Макрон? Чому вони не виділяють гроші (Україні – ред.)? Чому лише Сполучені Штати?" - заявив Дональд Трамп.

Спеціальний радник президента Єврокомісії щодо відносин з Україною, ексдепутат Європарламенту від Німеччини Ельмар Брок заявив, що станом на вересень 2019 року Україна загалом від європейських країн отримала 18 млрд євро допомоги.

"США дають 1 млрд гарантій за кредитами. Це навіть не гроші, а обіцянка взяти на себе боргове зобов'язання України. ЄС же з 2015 року надав Україні 15 млрд євро зі свого бюджету, в тому числі у вигляді грантів і позик, плюс країни-члени виділили близько 3 млрд євро, з яких тільки від Німеччини було направлено 1,4 млрд євро. Таким чином Україна отримала близько 18 млрд євро", - сказав Брок.

На які програми видавали кошти Україні в ЄС та Німеччині

За словами високого представника Федеріки Могеріні, після 2014 року був зібраний найбільший пакет підтримки в історії ЄС. Його вартість – більше 15 млрд євро. "Ми інвестували в Україну більше, ніж в будь-яку іншу країну світу. І ніякий інший партнер не вклав в Україну стільки, скільки ми зробили", - заявила вона на пленарному засіданні Європейського парламенту наприкінці вересня 2019 року.

Напрямки підтримки ЄС України Офіційний сайт Європейського Союзу

Німеччина надала підтримку Україні в розмірі 1,4 млрд євро. В рамках співпраці з Києвом з метою сприяння розвитку України ФРН виділила 544 млн євро допомоги з 2014 року. Ще 110 млн євро Берлін надав Києву в якості гуманітарної допомоги, сума фінансового кредиту досягла 500 млн євро. Крім того, Київ отримав від Берліна 25 млн євро на стабілізацію ситуації в країні, а також 200 млн євро були виплачені Україні по каналах ЄС.

Згідно з даними Організації економічного співробітництва та розвитку, ФРН посідає третє місце серед донорів України, поступившись США і Євросоюзу.

Крім того, Міністерство оборони Німеччини виділить оборонному відомству України 1,5 мільйона євро на закупівлю сучасного медобладнання (мобільні рентген-апарати, цифрові хірургічні машини і ангіографи).

Допомога США Україні

З початку російської агресії в Україні і станом на початок 2019 року США виділили на підтримку української армії більше 1,3 млрд дол. Ці кошти були спрямовані на зміцнення обороноздатності і поліпшення взаємодії з НАТО. Про це повідомляв прессекретар Пентагону Ерік Пахон.

США надали Україні 1,788 млн дол 24 канал

В посольстві України в США зазначили, що 92% всієї військово-технічної допомоги, яку Україна отримала з-за кордону з 2014 року, надійшло саме зі Сполучених Штатів.

У майбутньому Україна отримає від США близько 700 млн дол. допомоги - за це проголосував Конгрес США.

Так, з 2014 року станом на 2019 рік Україна отримала приблизно 15 млрд євро від ЄС, окремо 1,4 млрд євро від Німеччини, майже 1,8 млрд дол. від США.

Хто більше

За даними Головного управління військового співробітництва та миротворчих операцій Генерального штабу ЗС України, у період 2014-2019 років США надали Україні "летальної" та "нелетальної" зброї на суму 376 млн дол, передає "Апостроф". А згідно з програмою влади США "Іноземне військове фінансування" (Foreign Military Financing) Україна отримала допомоги на 447,1 млн дол.

У той же час Велика Британія, Франція, Канада, Італія, Словакія, Литва, Латвія, Польща, Норвегія, Нідерланди, Іспанія, Данія, Швейцарія, Швеція, Албанія, Чехія, Австралія, Туреччина, Японія та Китай передали військове та медичне обладнання на суму 62,5 млн дол.

Тож слова Дональда Трампа щодо допомоги європейських країн Україні слушні.

 

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках ZIK.UA

*Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.

Loading...