live

Білорусь зупинила експорт усіх нафтопродуктів з країни, - ЗМІ

Фото з відкритих джерел

За неофіційними даними білоруську промисловість почали готувати до кризових сценаріїв з газом

Влада Білорусі вирішила припинити експорт нафтопродуктів на фоні рішення РФ призупинити постачання нафти до країни.

Про це повідомляє Telegram-канал HARBACEVIČ.

Зазначається, що з білоруських нафтопереробних заводів було зупинено відвантаження на експорт бензинів всіх марок, прямогонного бензину, нефрасу всіх марок, гасу освітлювального, реактивного палива, дизельного палива, пічного палива, ароматичних вуглеводнів, пічного палива, мазуту топкового, бітумів нафтових, мастил, гача нафтового, ЗВГ до особливого розпорядження концерну.

У той же час за даними власників каналу, це сталося через те, що "білоруську промисловість почали готувати до кризових сценаріїв з газом - ціна поставок якого узгоджена лише на два зимових місяці".

"Це означає, що керівництву підприємств/ТЕЦ довели потребу бути готовими до переходу на резервне паливо - мазут. Ціни на нього іноді такі, що 1ГКал тепла виходить дешевше, ніж на природному газі. За часів колишніх газових суперечок така практика була частою", - йдеться в повідомленні.

Слід додати, що подібне розпорядження випустив концерн "Білнафтохім".

Раніше повідомлялося, що Росія зупинила постачання нафти в Білорусь - транспортування в напрямку білоруських нафтопереробних заводів наразі немає.

В "Укртранснафті" заявили, що припинення поставок нафти з РФ до Білорусі не вплинуло на транзит через Україну.

Loading...