Аварія танкера "Делфі" біля Одеси: Експерти назвали причини

Затонулий біля берегів Одеси танкер "Делфі"

"Думская"

Аварійну ситуацію спричинило також те, що судновласником не впроваджено систему управління безпекою (СУБ), на борту відсутня відповідна документація

Державна служба морського та річкового транспорту України завершила розслідування за фактом аварії танкера-бункерувальника "Делфі" біля узбережжя Одеси, що сталась 22 листопада 2019 року, а також назвали її причини. Про це повідомили у Державній службі морського та річкового транспорту України. 

Експерти вважають основними причинами аварії порушення з боку судновласника і капітана судна, неготовність екіпажу діяти в складних погодних умовах та обмежену кількість на судні палива.

"Державною службою морського та річкового транспорту України завершено проведення розслідування аварійної морської події, що сталася 20 листопада 2019 року з танкером-бункерувальником "Delfi" (IMO 8866266, прапор – Молдова, судновласник "MISTER DRAKE PC", юридична адреса: Коледж-Хаус, вул. Кінг Едвардз Роуд 17, Лондон НА4 7 АЕ, Велика Британія). Судно стояло на якорі на Одеській банці і через обмежену кількість палива, води, провізії та прогноз погоди, яким передбачалось погіршення погодних умов, о 18 год. 47 хв. 20 листопада подало сигнал лиха "MAYDAY" на 16 УКХ каналі радіозв’язку", - йдеться в документі.

Також зазначається, що аварійну ситуацію спричинило також те, що судновласником не впроваджено систему управління безпекою (СУБ), на борту відсутня відповідна документація. Не забезпечено належне постачання судна паливно-мастильними матеріалами, судно не забезпечено екіпажем відповідно до Міжнародного свідоцтва, не відпрацьовано капітаном та екіпажем дії в аварійній ситуації, внаслідок чого не враховано ризику при стоянці судна на якорі, яке знаходилось в аварійному стані (порушення резолюції А.741(18) IMO - Міжнародної морської організації.

Нагадаємо, за фактом аварії біля берегів Одеси танкера "Делфі" Національна поліція відкрила кримінальне провадження. Як відомо, на борту судна перебували три члени екіпажа, які відмовилися від евакуації

Loading...