В Україні припинила функціонувати Генеральна прокуратура

Генеральна прокуратура України. Фото: Синиця Олександр/УНІАН

Новий закон передбачає створення Офісу генпрокурора

З 2 січня на зміну ліквідованій Генеральній прокуратурі в Україні почав роботу Офіс генпрокурора.

У новому відомстві працюватимуть 1500 співробітників замість 2500 працівників Генпрокуратури. Усі вони мали пройти переатестацію.

Офіс складатиметься з 12 департаментів, восьми окремих управлінь та двох спеціалізованих прокуратур. Раніше ми повідомляли, що в Офісі генпрокурора з'явився новий департамент процесуального керівництва з особливо важливих кримінальних провадженнях.

Нагадаємо, 23 вересня президент Володимир Зеленський підписав закон щодо реформи прокуратури, прийнятий Верховною Радою 19 вересня.

Новий закон передбачає створення Офісу генпрокурора та ліквідацію Генпрокуратури й військових прокуратур.

Також закон передбачає "кадрове перезавантаження" органів прокуратури — для цього проводиться переатестація чинних прокурорів та залучення до роботи нових на конкурсних засадах.

Крім того, згідно з документом посаду генерального прокурора може обіймати лише особа з юридичною освітою — попередній склад Ради скасував цю норму для призначення генпрокурором Юрія Луценка.

Раніше Генеральний прокурор Руслан Рябошапка розповів, що переатестація та очищення кадрового складу – головні зміни, які передбачає законопроєкт щодо реформування прокуратури.

 

Loading...