В МЗС України визначилися з позицією щодо нападу на посольство США в Іраці

AP

Закликали уряд Іраку вжити всіх необхідних заходів для забезпечення  безпеки іноземних дипмісій

Міністерство закордонних справ України рішуче засуджує спробу нападу на посольство США в Республіці Ірак 31 грудня 2019 року.

Про це йдеться в коментарі вітчизняного МЗС на події в Іраці.

При цьому в Міністерстві закордонних справ України відзначили нормалізацію ситуації навколо американського посольства в Багдаді.

В МЗС України закликали уряд Іраку вжити всіх необхідних заходів для забезпечення  безпеки іноземних дипломатичних місій у цій країні.

"Виходячи з принципів недоторканості приміщень дипломатичних місій та їхнього захисту з боку країни перебування, закликаємо уряд Республіки Ірак вжити усіх належних заходів для притягнення винних осіб до відповідальності та забезпечення необхідного рівня безпеки іноземних дипломатичних місій у Багдаді", – йдеться у коментарі.

Сьогодні повідомлялося, що демонстранти, які намагалися штурмувати посольство Сполучених Штатів у столиці Іраку, припинили облогу диппредставництва. 

Нагадаємо, у вівторок, 31 грудня 2019 року, декілька тисяч демонстрантів атакували посольство США в Іраку під час акції протесту проти американських авіаударів по військових об’єктах шиїтських збройних формувань на іракській території.

Мітингувальники зламали ворота диппредставництва, увірвалися на його територію і підпалили приміщення для прийомів. Демонстранти скандували "Смерть Америці!", спалили американські прапори і, минувши контрольно-пропускні пункти, проникли на теріторію  "зеленої зони", що охороняється. 

 

Loading...