У Мінфіні заявили, що у 2019 доходи загального фонду держбюджету зросли на 5,5%

Міністерство фінансів України. Фото: Ратинський В'ячеслав/УНІАН

У Міністерстві підготували коментар до закриття бюджетного року

За результатами 2019 року доходи загального фонду держбюджету зросли на 5,5% – до 879,8 млрд грн.

Про це повідомляє Міністерство фінансів з посиланням на оперативні дані Державної казначейської служби (ДКСУ) щодо попередніх результатів бюджетного 2019 року.

Зазначається, що у Мінфіні підготували відповідний коментар до закриття бюджетного 2019 року.

Зокрема,  загальний дефіцит був меншим за плановий і становив 72,4 млрд грн (що за оцінкою становить близько 1,8% ВВП). Зокрема, дефіцит загального фонду Державного бюджету був в межах планового показника у 69 млрд грн.

Окрім того, уперше за останні 5 років повністю виконано план державних запозичень, що стало можливим завдяки ефективній політиці управління державним боргом.

Міністерство фінансів у 2019 році завчасно затвердило бюджетний розпис на 2020 рік.

Також було визначено перелік зі 114 бюджетних програм, за якими головним розпорядникам коштів потрібно підготувати або внести зміни до порядків використання коштів для вчасного та ефективного фінансування бюджетних програм.

До 15 лютого головні розпорядники коштів мають ухвалити паспорти бюджетних програм з якісними показниками ефективності та результативності.

Нагадаємо, 19 грудня минулого року у Мінфіні повідомили, що через дефіцит держбюджету Мінфін фінансуватиме до кінця 2019 лише захищені статті.

У Міністерстві фінансів України у свою чергу пізніше пояснили такі дії тим, що наприкінці року певні розпорядники просять відомство "перекинути" кошти з одних програм на інші.

Loading...