У Британії знайшли ефективний спосіб для скорочення забруднення атмосфери

Уніан

Критики вказують на те, що виробництво водню надто дороге для масового вжитку

Співробітники Кільського університету (Велика Британія) знайшли ефективний спосіб для скорочення забруднення атмосфери. Про це пише ВВС

Зазначається, що природний газ в університеті змішали з 20% водню в тестовому режимі. Виявилося, що така суміш скорочує кількість викидів вуглекислого газу в атмосферу в ході опалення приміщень чи куховарства.

Спеціалісти стверджують, що якщо перевести на таку суміш всю країну, то зменшення викидів СО2 в атмосферу буде на рівні 6 мільйонів тон (немов з вулиць раптом зникли 2,5 мільйона автомобілів). Критики вказують на те, що виробництво водню надто дороге для масового вжитку. Але прихильники технології покладають на неї великі надії.

Проєкт під назвою HyDeploy - перший експеримент з альтернативним газом у реальному газопроводі. Кільський університет був обраний для його проведення тому, що в нього є приватна система газопостачання. Водень для суміші виробляють за допомогою електролізу. Спеціальна установка розділяє воду на два її складові компоненти. Її розмістили на невеликій площі в кутку спортивного поля університету.

Вартість виробництва водню можна скоротити, якщо процес електролізу буде відбуватися вночі завдяки надлишку вітрової електроенергії. Газ змішують лише з 20% водню, тому що це оптимальна пропорція, яку можна використовувати у вже існуючих газопроводах і наявним обладнанням.

Як відомо викиди СО2 в атмосферу негативно впливають на клімат. Раніше італійський вчений розповів, через скільки років нормалізується клімат у світі.

Loading...