Секретна зброя СРСР, про яку стало відомо лише після його розпаду

Yahoo News Japan
Yahoo News Japan

Один з найбільших інтернет-порталів в Японії

Танк "Об'єкт 775" в експозиції парку "Патріот" wikipedia.org

У Радянського Союзу була секретна зброя, про яку Захід дізнався тільки після його розпаду у 1991 році. Йдеться про "об'єкт 775" – танк незвичайної конструкції, що з'явився у 1964 році, але з ряду причин його розробку довелося припинити.

Про це пише Yahoo News Japan.

Секретна зброя, про існування якої ніхто не знав до розвалу СРСР.

У Радянському Союзі був створений дуже малопомітний танк, розміри якого перебували в мінімальних межах допустимого. Називався він "об'єкт 775". Зверху танк виглядав, як приплюснута іграшка. Його розробкою серйозно займалися радянські конструктори. Що це була за машина?

Про неї нічого не було відомо до 1991 року, коли розпався Радянський Союз. Це один з так званих секретних "ракетних танків". Названий він так не тому, що мав ракетний двигун, а тому що був озброєний протитанковими ракетами.

Розроблена ця машина була в рамках популярної в 1960-х роках теорії про "всемогутність ракетної техніки". Тоді вважалося, що ракети найближчим часом замінять артилерію великих калібрів.

Затятим прихильником цієї теорії був тодішній керівник Радянського Союзу Микита Хрущов. Він всюди в збройних силах насаджував ракети — в сухопутних військах, у військовому флоті і авіації. Конструкторів і вчених привертало в цих проєктах щедре фінансування. Так в 1964 з'явився "об'єкт 775" — танк незвичайної конструкції.

На ньому було встановлено щось схоже на орудійну вежу. Але це була не гармата, а ракетна установка "Рубін" калібром 125 мм, яка стріляла ракетою "Бур" на відстань до 4 км.

Конструкція танка була складною. Він був дуже тісним всередині. Екіпаж складався всього з 2 чоловік. Командир був одночасно і механіком-водієм. Його місце знаходилося праворуч від пускової установки. Сама установка була револьверного типу. Її положення було фіксованим. Заряджаючого не було. Під час стрільби з зарядного пристрою подавалося 7 ракет. Коли вони закінчувалися, танк знову заряджався черговою порцією боєприпасів з передньої сторони.

Розробка танка зіткнулася з непередбаченими труднощами. Пускова установка "Рубін" була складна в експлуатації та мала проблеми з точністю. Танкові механізми часто ламалися. Через невеликі розміри танк мав слабку енергетичну установку і ненадійну коробку передач. Крім того, при випробуваннях дослідного зразка виявилося, що оглядовість з танка досить незадовільна. Постало питання про помилковість концепції машини. Зрештою, її розробку припинили.

В 1964 році Микита Хрущов був знятий зі свого поста. Згасла і ідея "ракетного танка". Проте ще деякий час вона продовжувала жити. Тоді основним танком радянських сухопутних військ був Т-62, на який спробували встановлювати ракетну установку IT-1 з двома ракетами. Було випущено близько 200 примірників таких машин.

Для Заходу "ракетний танк" довгий час залишався абсолютним секретом. Про нього дізналися тільки після розвалу СРСР.

Сьогодні "ракетний танк" представлений в експозиції Музею танкової техніки в підмосковній Кубинці. Тут зібрані численні вітчизняні та іноземні зразки, як успішні, так і невдалі. "Об'єкт 775" дожив до XXI століття і зараз виконує нову місію — він вчить нас і розважає.

За матеріалами: ІноЗМІ

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках ZIK.UA

*Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.Loading...