Польща та Ізраїль засудили виставлення банера із зображенням Бандери на будівлі КМДА

Заходи до 111-річниці дня народження Бандери у Рівному Фото: ВО "Свобода" - Рівненська обласна організація Facebook /ВО "Свобода" - Рівненська обласна організація

Дипломати наголошують, що діяльність членів ОУН-УПА треба назавжди засудити

Посол Республіки Польща Бартош Ціхоцкі і Посол Держави Ізраїль Джоель Ліон занепокоєні ушануванням в Україні пам’яті діячів Організації українських націоналістів (ОУН) та Української повстанської армії (УПА). Про це йдеться у спільній заяві двох дипломатів, опублікованій на сайті Посольства Республіки Польща у Києві.

"З великим занепокоєнням та сумом ми зауважили, що представники влади різних рівнів України, у тому числі Львівська обласна рада та Київська міська державна адміністрація, й досі відзначають історичні події та вшановують осіб, які потрібно раз і назавжди засудити", - йдеться в спільній заяві послів.

Зокрема, занепокоєні тим, що 24 грудня Львівська обласна рада ухвалила постанову, спрямовану на виділення державних коштів у 2020 році на вшанування пам'яті одного з лідерів Організації українських націоналістів (ОУН) Андрія Мельника, а також письменника і державного діяча Івана Липи та його сина, громадського діяча Юрія Липи.

Крім того, посли заявили, що 1 січня КМДА на своїй будівлі виставила банер із зображенням Степана Бандери.

"Пам’ятаючи про наших невинних братів та сестер, замордованих в 1939-1945 роках на окупованих територіях Польщі, які сьогодні є частиною України, ми, Посли Польщі та Ізраїлю, вважаємо, що вшановування людей, які активно пропагували етнічні чистки, є образою, та призводить до протилежного бажаному результату у боротьбі з антисемітизмом та процесі примирення наших Народів", - додали посли.

Нагадаємо, у перший день нового року українці відзначили 111-річницю від дня народження голови Проводу ОУН(б), одного з ідеологів і теоретиків українського націоналістичного руху XX століття Степана Бандери. В різних містах пройшли марші та віча.

Loading...