Канада і Росія стали першими півфіналістами молодіжного чемпіонату світу з хокею

Молодіжна збірна Канади впевнено обіграла словаків і вийшла у півфінал світового форуму у Чехії Портал xsport.ua

На молодіжному хокейному світовому форумі у Чехії сьогодні відбуваються поєдинки стадії плей-оф – матчі 1/4 фіналу

На хокейних майданчиках у чеських містах Острава і Тршинец, де триває 44-й за ліком молодіжний чемпіонат світу з хокею серед команд U20 в елітному дивізіоні – МЧС-19/20, сьогодні, 2-го січня, відбуваються поєдинки чвертьфінальної стадії плей-оф. Наразі зіграно уже два з чотирьох матчів. У Тршинеці збірна Росії з рахунком 3:1 обіграла швейцарців, а в Остраві канадці розгромили словаків – 6:1.

Першого півфіналіста молодіжного чемпіонату світу-2019/2020 визначили збірні Росії та Швейцарії. Росіяни посіли третє місце в групі "В", швейцарці – друге у квінтеті "А". Останній раз Швейцарія обігравала Росію на МЧС-2009/2010 році, в Канаді якраз на стадії 1/4 фіналу, вигравши з мінімальним рахунком 3:2 у овертаймі. Після цього російська команда здобула сім перемог поспіль над хокеїстами Країни сиру та годинників.

Сьогодні команди провели два "сухих" періоди, а закидали шайби тільки в другій 20-хвилинці, де у команди Валерія Брагіна двічі склалося з реалізацією більшості. Дмитро Воронков оформив "дубль", а Алєксандер Хованов набрав 2 (1+1) очки, а капітан росіян Григорій Денисенко зробив два асисти.

Таким чином, Росія стала першим півфіналістом молодіжного чемпіонату світу-2019/2020 року. Зазначимо, що стадію півфіналу на молодіжних світових форумах росіянам не вдавалося пройти на трьох попередніх турнірах поспіль.

Слідом за Росією другим півфіналістом стала молодіжна збірна Канади, яка впевнено обіграла словаків. Перший період видався досить спокійним – "кленові листки" володіли перевагою, але закинути змогли лише раз. Відзначився Барретт Хейтон, який надалі набрав 3 очки (2+1). Та вже після перерви канадці змогли зняти усі питання про переможця, вигравши 20-хвилинку начисто. Вони закинули чотири шайби за дев'ять хвилин і пішли на другу перерву за рахунку 5:0 на їхню користь.

Заключний період вмістив у себе 34 хвилини штрафу і два голи – на цей раз суперники обмінялися взяттями воріт. Тож Канада виграла з рахунком 6:1 і впевнено вийшла в 1/2 фіналу.

Суперники канадців і росіян визначаться по завершенні двох інших сьогоднішніх матчів: Фінляндія – США та Швеція – Чехія. Перший триває у ці хвилини в Тршинеці. Наразі там завершився другий період, рахунок – 0:0. А другий розпочнеться у Остраві о 21:00 за київським часом.

Також сьогодні, у другий календарний день Нового року, невдахи групового етапу МЧС – збірні Німеччини і Казахстану – зіграли перший матч серії до двох перемог за збереження прописки у елітному дивізіоні. Рівною боротьба була лише у першому періоді, а от у другому та третьому "Бундестім" закинула по дві шайби і в такий спосіб виграла гру з рахунком 4:0 та повела у серії – 1-0. Наступна зустріч між Казахстаном і Німеччиною пройде післязавтра, 4-го січня, у Остраві (початок – о 12:00 за київським часом). Якщо рахунок в серії зрівняється, то на наступний день, 5-го січня, там же о тій самій порі відбудеться вирішальний матч.

Зазначимо, що у сезоні-2020/2021 на молодіжному чемпіонаті світу виступить збірна Австрії, яка замінить команду, що програє в парі Казахстан – Німеччина. Австрійці обіграли команду Словенії в заключному матчі молодіжного чемпіонату світу-2019/2020 в Дивізіоні 1A першого дивізіону. Матч завершився з рахунком 4: 1 на їхню користь. Ця перемога дозволила збірній Австрії отримати путівку в елітний дивізіон. У боротьбі за підвищення у класі австрійська команда випередила молодіжні збірні Білорусі, Латвії, Норвегії, Данії та Словенії.

Підсумкове турнірне становище Дивізіону 1A: Австрія – 12 очок (5 матчів), Латвія – 8 (4), Білорусь – 8 (4), Норвегія – 7 (4), Данія – 3 (4), Словенія – 1 (5).

Таким чином, збірна Австрії гарантувала собі участь в молодіжному чемпіонаті світу-2020/2021, який пройде в Канаді. З 26-го грудня 2020 року по 5 січня 2021 року кращі молодіжні збірні світу зустрінуться в Едмонтоні і Ред-Дірі. Цей турнір стане третім в історії Едмонтона і першим для Ред-Діра.

Першого півфіналіста молодіжного чемпіонату світу-2019/2020 визначили у очному протистоянні збірні Росії та Швейцарії Портал xsport.ua