Греція, Ізраїль і Кіпр підписали угоду про газопровід EastMed

Міністри енергетики Кіпру, Греції та Ізраїлю, Йоргос Лаккотрипис, Костіс Хадзідакіс та Юваль Штейніз, Cyprus Mail

Президент Кіпру Анастасиадис заявив, що угода створює основу для взаємодії між державами

У четвер, 2 січня, Греція, Кіпр та Ізраїль підписали в Афінах міжурядову угоду про будівництво газопроводу EastMed. Про це повідомляє Cyprus Mail.

Як зазначається, договір про співпрацю підписали міністр навколишнього середовища та енергетики Греції Костіс Хадзідакіс, міністр енергетики Кіпру Йоргос Лаккотрипис та їх ізраїльський колега Юваль Штейніс, в присутності прем'єр-міністрів Греції та Ізраїлю Киріакоса Міцотакіса та Беньяміна Нетаньягу та президента Кіпру Нікоса Анастасиадиса у залі Заппіон.

За словами президента Кіпру Нікоса Анастасиадиса, цей документ є "історичною" подією, адже угода створює основу для реальної взаємодії.

"На Близькому Сході має бути співпраця, а не суперництво, особливо що стосується енергетичних питань чи будь-чого, що може пов'язати держави регіону", - заявив Анастасиадис.

До слова, газопровід EastMed проходитиме через Середземне море від Ізраїлю до острова Крит і материкової Греції, а потім в Італію.

Нагадаємо, цього тижня Швейцарська компанія Allseas заявила, що не збирається відновлювати укладання підводних елементів трубопроводу "Північний потік-2", що було зупинене через санкції США.

Loading...