Австрією вперше керуватиме уряд консерваторів та зелених

Себастіан Курц та лідер зелених Вернер Коглер ВВС

Це перший раз, коли ліволіберальна партія австрійських зелених буде в складі уряду

Консерватори Австрії погодилися сформувати безпрецедентний коаліційний уряд із зеленими після кількох місяців переговорів.

Про це повідомляє ВВС.

"Австрійська народна партія" на чолі з 33-річним Себастіаном Курцем у 2017-2019 роках мала коаліційний уряд з ультраправою проросійською "Партією свободи", доки скандал "Ібіцагейт" не призвів до падіння уряду.

Партія Курца зайняла перше місце на дострокових виборах у вересні 2019 року, але не мала більшості в парламенті і мусила шукати партнерів по коаліції.

Це перший раз, коли ліволіберальна партія австрійських зелених братиме участь в роботі уряду.

"Нам вдалося об’єднати найкраще з обох світів. Це можливо – захистити клімат та кордони", – заявив Себастіан Курц.

Він знову має обійняти посаду канцлера, на якій працював до травня 2019 року, і знову буде наймолодшим головою уряду у світі.

Лідер "Зелених" Вернер Коглер, якому прогнозують посаду віцеканцлера, заявив, що Австрія має стати європейським лідером з питань захисту довкілля і боротьби зі змінами клімату.

Обидва лідери припустили, що уряд працюватиме над зниженням податків, але екологічні збори та податки навпаки підвищаться, відповідно до завдань зелених.

В уряді зелені матимуть посади 4 з 15 міністрів. Втім, зелені мають ще ухвалити рішення про формування коаліції на внутрішньопартійному рівні.

Нагадаємо, після виборів у 2017 році Себастіан Курц сформував уряд з "Партією свободи", відомою симпатіями до Росії. Проте уряд став жертвою скандалу, який спричинив відеозапис за участі лідера цієї ультраправої партії.

У травні 2019 року у пресі з’явився відеозапис зустрічі лідера ультраправої "Партії свободи" Хайнца-Крістіана Штрахе з жінкою, яка називала себе племінницею російського олігарха.

На відеозапису, зробленому прихованою камерою, Штрахе і його помічник Йоханн Гуденус на віллі, ймовірно на іспанському острові Ібіца, ведуть перемовини з цією жінкою.

Обидва політики курять, випивають та розслабляються на диванах.

На запису жінка заявляє про бажання купити половину акцій впливового австрійського таблоїда Kronen Zeitung.

Штрахе своєю чергою пропонує зробити в газеті перестановки, аби вона допомогла Партії свободи під час передвиборчої кампанії. Йдеться про парламентські вибори, що пройшли восени 2017 року. Розмова, ймовірно, відбулася в липні того ж року.

Австрійська "Партія свободи" є давньою прибічницею дружби з Росією і закликає до скасування санкцій.

Хайнц-Крістіан Штрахе та інші діячі цієї партії неодноразово відвідували Росію, а також анексований Крим. Новий лідер партії Норберт Хофер називав Крим законною частиною Росії.

Більше про новий парламент Австрії, хто переміг та чого чекати Україні можна прочитати тут

Loading...