В Мінекономрозвитку спрогнозували зростання зарплат у 2020 році

Тимофій Милованов

Милованов очікує, що темпи зростання реальної заробітної плати будуть залишатися високими – близько 10%

Міністр розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства Тимофій Милованов очікує, що з урахуванням високої ділової активності і попиту на ринку праці темпи зростання реальної заробітної плати і в 2020 році будуть залишатися високими – близько 10%.

Про це він написав на своїй сторінці в Facebook.

За його словами, зростання зарплати високими темпами відбувається вже четвертий рік поспіль – в 2019 році за перші 11 місяців заробітна плата в реальному вираженні була на 9,6% вище, ніж в аналогічному періоді минулого року.

Він зазначив, що з урахуванням високої ділової активності і попиту на ринку праці очікується, що темпи зростання реальної заробітної плати і в наступному році будуть залишатися високими – близько 10%.

Міністр  пояснив, що це означає для українців: "Виграють ті, хто має кваліфікації, необхідні для галузей, в яких відбуваються інвестиції. Там будуть нові вакансії і більш високі зарплати. Також збільшення зарплат буде зменшувати міграцію робітників за кордон, а у визначених галузях і певних регіонах, де є найбільший попит на робітників, люди будуть повертатися", – зазначив Милованов.

Милованов зазначив, що зростання зарплат – погані новини для певного типу бізнесу.

"А саме тих бізнесів, де не відбувається інвестицій у розвиток продуктивності. Їх собівартість робочих зростатиме. А доходи будуть падати. Тому що продуктивність працівників залежить від місця роботи. В одній компанії створені всі умови для високої ефективності роботи, в іншій нічого не зроблено. І ці компанії конкурують за тих же працівників. Працівники підуть до компаній з високою зарплатою. А високу зарплату можуть платити ті, де працівник буде більш продуктивним", – пояснив міністр.

Нагадаємо, Мінсоцполітики оприлюднило основні положення проєкту закону щодо підвищення пенсій.

Loading...