Новини » Світ Читать эту новость на русском

Протестувальники підпалили і штурмували посольство США в Іраку

AP

Атака на посольство відбулася після смертоносних авіаударів США внаслідок яких загинули 25 учасників іракської шиїтської воєнізованої групи "Катаїб Хезболла"

У вівторок, 31 грудня, декілька тисяч демонстрантів атакували посольство США в Іраку під час акції протесту проти американських авіаударів по військових об’єктах шиїтських збройних формувань на іракській території.

Про це повідомляє AP.

Зазначається, що атака на посольство відбулася після смертоносних авіаударів США в неділю, внаслідок яких загинули 25 учасників іракської шиїтської воєнізованої групи "Катаїб Хезболла", підтримуваної Іраном.

Водночас американські військові заявили, що авіаудари були відповіддю на вбивство американського підрядника внаслідок ракетної атаки на іракську військову базу.

AP

Десятки протестувальників увірвалися в комплекс посольства після того, як розбили ворота. Протестувальники, багато з яких у військовій формі, зупинилися всього за 200 метрів від головної будівлі. Пів дюжини американських військових були помічені на даху головної будівлі зі зброєю, направленою на протестувальників.

Дим від сльозогінного газу піднявся в цьому районі. Щонайменше у трьох учасників протесту виникли проблеми з диханням.

AP

Протестувальники повісили плакат на стіні: "Америка – агресор". Також натовп викрикував: "Геть США!", коли намагався прорватися на територію посольства, кидаючи каміння у його стіни.

Крім того, сотні розгніваних демонстрантів встановили намети біля посольства. Натовп підпалив три трейлери, які використовували охоронці уздовж стін посольства.

Нагадаємо, у неділю, 29 грудня, американські військові завдали низку "точних оборонних ударів" по базах іракського шиїтського угруповання "Хезболла", внаслідок чого загинув один американський громадянин, а четверо військовослужбовців США та Іраку зазнали поранень.

Loading...