live

Потрібно повернути власність власникам, – Савченко про ринок землі

Скріншот ZIK

Найголовніше, що нам зараз потрібно зробити – хоча б не дати продати землю іноземцям

Насправді опозиція  не націлена дуже справедливо захищати українську землю – політики відстоюють власні інтереси.  Зараз у цьому питанні просто частково бажання українців та опозиції співпали.

Про це в ефірі проекту "Кожен з нас президент" на телеканалі ZIK  заявила народна депутатка України 8-го скликання Надія Савченко.

Коментуючи закон про ринок землі, вона наголосила: тема землі є дуже обширною, а Земельний кодекс був ухвалений ще у 2000-х роках.

"Я чула від політиків старших поколінь, що були неоднозначні дискусії та боротьба, коли ухвалювався Земельний кодекс. Хтось говорив, що він хороший, хтось – що поганий, хтось – що він необхідний і землею треба розпоряджатись, хтось казав, що держава повинна мати загальну аграрну програму засівів і посівів і займатись землею, давати можливість працювати селам, а не переходити у приватну власність", – розповіла екснардепка.

Однак, за її словами, у той час, коли ухвалювали Земельний кодекс України був лише ухвалений закон про використання і обіг земельних ресурсів.

"Повірте, усі ці закони вкрали левову частку нашого з вами майна. Тому що все це дійсно належить українцям, за Конституцією. Ми перестали розпоряджатися нашим майном. Його дозволи продавати в сировинному вигляді, а не виробляти в продукції. Зараз залишились клаптики землі, які, справді, віддаються людям, що або захищали землю, або справді, ще досі кожен українець має право на приватизацію своїх двох гектарів сільськогосподарської землі. Тільки тепер її вже немає", –  зазначила Савченко.

Адже, за її словами, землю почали розкрадати і зараз вона в руках латифундистів-олігархів, багато із яких досі перебувають у парламенті, в тому числі, і в опозиції.

"Опозиція не націлена дуже справедливо захищати нашу землю – вона націлена тільки відстояти свої інтереси. Частково інтереси українців зараз збігаються із інтересами політиків, щоб просто не дати землю продати хоча б іноземцям. Це найголовніше, що нам потрібно зупинити… Однак далі потрібно виправляти у законодавстві – і в Земельному кодексі, і в законі про використання надр та ресурсів. Треба повертати все так – націоналізувати, деолігархізувати, називайте це як хочете – просто треба зробити так, щоб власність повернулась власникам", – підкреслила Надія Савченко.

Нагадаємо, Комітет з питань аграрної та земельної політики рекомендував депутатам ухвалити законопроєкт про відкриття ринку сільськогосподарських земель в Україні у другому читанні.

Як повідомлялось, сьогодні, 31 грудня, підчас святкового випуску проекту "Кожен із нас президент" Надія Савченко відповідала на запитання глядачів, які телефонували до студії.Loading...
Loading...
Loading...