live

Для осіб з порушенням зору з’явилися адаптовані версії сертифікаційних робіт на ЗНО

Шрифт Брайля. Фото з відкритих джерел

Вже затверджено характеристики сертифікаційних робіт та критерії оцінювання завдань відкритої форми

У 2020 році особи з порушеннями зору мають можливість пройти зовнішнє незалежне оцінювання з використанням завдань, надрукованих рельєфно-крапковим шрифтом Брайля, з української мови і літератури, математики, історії України та біології.

Про це повідомляє Український центр оцінювання якості освіти.

Зазначається, що вже затверджено характеристики сертифікаційних робіт та критерії оцінювання завдань відкритої форми.

Сертифікаційна робота з української мови і літератури міститиме 30 завдань різних форм, у тому числі відкритої форми з розгорнутою відповіддю (власне висловлення). Для виконання тесту учасники матимуть 150 хвилин.

На виконання сертифікаційної роботи з математики відведено також 150 хвилин. Учасникам буде запропоновано розв’язати 20 завдань різних форм, два з них – відкритої форми з розгорнутою відповіддю.

З історії України тест міститиме 40 завдань різних форм. Для виконання роботи учасники матимуть 120 хвилин.

Сертифікаційна робота з біології міститиме 34 завдання різних форм, на виконання яких відведено 120 хвилин.

Під час проходження зовнішнього незалежного оцінювання всі учасники, які в процесі навчання використовують шрифт Брайля, отримають тестовий зошит із завданнями сертифікаційної роботи та зошит відповідей.

Для того, щоб учасник тестування був забезпечений спеціальним тестовим зошитом із завданнями, потрібно під час формування реєстраційної картки вказати на необхідність створення особливих умов, зазначити номер і дату виданої закладом охорони здоров’я форми № 086-3/о. Медичний висновок, в якому зазначається необхідність створення особливої умови, треба подати разом з іншими реєстраційними документами.

Відповіді на завдання мають бути записані рельєфно-крапковим шрифтом із використанням Брайлівського приладу для письма та грифеля з однієї сторони аркуша, починаючи з наступного після титульного.

Як відомо, вперше учасники тестування виконували завдання сертифікаційних робіт, надрукованих рельєфно-крапковим шрифтом Брайля, у 2018 році. Тоді проводилась апробація завдань з української мови і літератури, математики, історії України під час додаткової сесії.

Нагадаємо, реєстрація для участі у пробному ЗНО-2020 триватиме з 3 до 24 січня 2020 року. Зареєструватися можна буде на сайтах регіональних центрів оцінювання якості освіти.Loading...
Loading...
Loading...