live

В Україні набув чинності Закон щодо запровадження електронної системи трансплантації

Трансплантація органів з відкритих джерел

Закон було опубліковано у "Голосі України" 28 грудня, він набув чинності наступного дня після опублікування

В Україні набув чинності Закон "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, що регулюють питання трансплантації анатомічних матеріалів людини". Документ було опубліковано у "Голосі України" 28 грудня.

Ним пропонується визначити, що до початку роботи ЄДІСТ (Єдиної державної інформаційної системи трансплантації), але не пізніше 1 січня 2021 року положення цього Закону щодо використання вказаної системи для організації надання медичної допомоги із застосуванням трансплантації не застосовуються. Натомість організація трансплантації здійснюється на основі інформації, що міститься на паперових носіях.

Пропонуються зміни в частині регулювання трансплантації гемопоетичних стовбурових клітин, які дозволять налагодити ефективний механізм взаємодії з реєстрами гемопоетичних стовбурових клітин за кордоном та використовувати недержавні реєстри для наповнення національної бази даних донорів гемопоетичних стовбурових клітин.

Законом пропонується замінити центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері надання медичної допомоги із застосуванням трансплантації та здійснення діяльності, пов’язаної з трансплантацією, на координаційний центр з питань трансплантації – спеціалізовану державну установу, яка виконує функції у сфері надання медичної допомоги із застосуванням трансплантації та здійснення діяльності, пов’язаної з трансплантацією, яка утворюється центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику у сфері охорони здоров’я.

Закон встановлює, що Державна інформаційна система супроводу трансплантації складається з Єдиної державної інформаційної системи трансплантації (ЄДІСТ) та Державної інформаційної системи трансплантації гемопоетичних стовбурових клітин.

Також законом положення, закріплення яких на рівні Закону є недостатньо обґрунтованим з точки зору практики та ефективності нормативного врегулювання, передбачається визначати підзаконними нормативно-правовими актами.

Загалом пропонується внести зміни до вісімнадцяти статей та двох пунктів прикінцевих та перехідних положень Закону України "Про трансплантацію органів та інших анатомічних матеріалів людини", уточнити норми, що стосуються питань трансплантації, основ законодавства України про охорону здоров'я, розширити можливості розвитку медичної науки шляхом внесення доповнення до статті 6 Закону України "Про поховання та похоронну справу". З метою підвищення захисту діяльності в сфері трансплантації пропонується деталізація складу злочину, передбаченого частиною першою статті 143 Кримінального кодексу України, та доповнення Кодексу України про адміністративні правопорушення новою статтею 452 щодо порушення встановленого порядку внесення інформації до Єдиної державної інформаційної системи трансплантації.

Нагадаємо, зазначений законопроєкт було зареєстровано у Верховній Раді 15 листопада. Народні депутати ухвалили його в цілому 20 грудня. За це проголосували 320 парламентарів. Президент України Володимир Зеленський підписав документ 27 грудня.

Loading...