В Україні набув чинності закон про легалізацію видобутку бурштину

СБУ запобігла нелегальному збуті бурштину за кордон на майже шість мільйонів СБУ

Закон було опубліковано у "Голосі України" 28 грудня, він набув чинності наступного дня після опублікування

В Україні набув чинності Закон "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо урегулювання питання видобутку бурштину". Документ було опубліковано у "Голосі України" від 28 грудня.

Як зазначається у пояснювальній записці, необхідність прийняття зазначеного законопроєкту зумовлена особливо великими розмірами незаконного видобутку та обігу бурштину. В результаті надмірного адміністративного навантаження бурштин видобувається методами, наслідком яких є руйнування екосистем території. Головними чинниками негативного впливу є нелегальне видобування бурштину у значних масштабах, що призвело до порушення екосистем, недостатній обсяг фінансування робіт, пов’язаних із зменшенням впливу на навколишнє природне середовище, зумовленого розробкою родовищ та непроведенням рекультивації вироблених ділянок, передусім Полісся.

Економічними наслідками є збитки у лісовому та водному господарстві, деградація ґрунтів, втрата для держави значних обсягів бурштину-сирцю, що набагато перевищують обсяг законного видобування.

Питання врегулювання видобутку бурштину обумовлює необхідність внесення відповідних змін до Кодексу України про надра та Земельного кодексу України.

Нагадаємо, зазначений законопроєкт було зареєстровано у Верховній Раді 17 вересня. Народні депутати ухвалили його 19 грудня. За це проголосував 261 парламентар. Президент України Володимир Зеленський підписав документ 27 грудня.

Loading...