Новини » Світ Читать эту новость на русском

У Танзанії помер найстаріший у світі носоріг

Тварині було 57 років

Східний чорний носоріг ВВС Україна

У Танзанії померла самиця східного чорного носорога, яку вважали найстарішою у світі. Про це повідомляє ВВС Україна.

Згідно з повідомленням, самицю Фаусту знайшли в кратері Нгоронгоро в 1965 році, коли їй було лише три роки. Після цього вона ще 54 роки жила на волі, але через проблеми зі здоров'ям у старості, тварині надавали спеціалізовану допомогу в заповіднику.

Як зазначається, можливою причиною довголіття Фаусти природоохоронці називають те, що вона ніколи не давала потомство. У 2016 році самиця мала проблема із зором і страждала від затяжних наслідків нападів гієн.

"Злі тварини, особливо гієни, почали нападати на неї, і вона отримала дуже серйозні рани. У 2016 році нам довелося забрати її з дикої природи та забезпечити їй спеціальний нагляд", - розповів доктор Фредді Манонгі з управління охорони природи Нгоронгоро.

Окрім цього, він зауважив, що Фауста померла з природних причин ввечері 27 грудня, у цей же день народився інший носоріг. Згідно із записами, Фауста жила найдовше з усіх носорогів у світі. У дикій природі ці тварини зазвичай живуть від 37 до 43 років, у неволі - до 50 років. Східні чорні носороги знаходяться під загрозою зникнення, оскільки браконьєри полюють за їхніми рогами.

Нагадаємо, нещодавно в Малайзії помер останній суматранський носоріг, цей вид є найменшим та найдавнішим. Відтепер суматранські носороги вважаються офіційно вимерлими у Малайзії, де раніше проживала значна кількість цих рідкісних тварин.

Loading...