Ціни не падають, бо немає довіри, що це реальне зміцнення гривні, – Плотніков

Олексій Плотніков, заслужений економіст України ZIK

"Імпортери не знижують ціни, бо очікують гіршого"

Імпортери не знижують ціни на товари, бо вважають, що тенденція до зміцнення гривні може звернутися у будь-який момент. Тому за деякими товарами курс перераховують по майже 30 гривень.

Про це в ефірі інформаційно-аналітичного проєкту "Чудова четвірка" на телеканалі ZIK заявив заслужений економіст України Олексій Плотніков.

Ведуча зауважила, що людей цікавить, чому падіння валюти не впливає на ціни в магазині. У відповідь він сказав, що ціни не падають, бо немає довіри до того, що це реальне зміцнення гривні.

"От ми вже бачили, що в нас відбулось позавчора, які були черги, протягом дня була лихоманка з курсом. Тобто довіри в імпортерів немає, вони не вважають, що це гарантовано, що ця тенденція може звернутися у будь-який момент. Тому за деякими товарами курс перераховують по майже 30 гривень за євро. Тому вони не знижують ціни, бо очікують гіршого", – розповів Плотніков.

Також експерт прокоментував тезу, що ціни такі, бо люди все одно купують. Він сказав, що погано ставиться до такої ідеї, бо в Україні купівельна спроможність не дуже гарна.

"Якби в нас ціни були адекватні тенденції по долару, то, я думаю, що купували б більше і за рахунок обігу та товарообороту було більше прибутку, аніж зараз при високих цінах", – констатував Олексій Плотніков.

До слова, прем'єр-міністр України Олексій Гончарук пояснив, що зниження чи посилення гривні поступово впливає на те, що ціни або ростуть повільніше, або знижуються по окремих позиціях.

Про те, які ціни на продукти будуть читайте у нашому матеріалі - "Ціни на продукти й товари продовжують зростати".

Loading...