Спортивний Олімп: Хто з українських спортсменів найбільше вразив у 2019 році

Топ-новина
Українська збірна з футболу. Фото: Українська асоціація футболу

Що б не траплялося у світі, які політичні баталії не сколихували б нашу країну, український спорт незмінно тримає марку, показуючи відмінні результати. Отож, далі розповідаємо про найуспішніші, рекордні та найбільш видовищні виступи наших спортсменів протягом 2019 року

Теніс. Дарина Снігур

Цьогоріч у липні 17-річна тенісистка Дарина Снігур здобула перемогу на Вімблдоні серед юніорів, зігравши перед цим на шести юніорських турнірах. До речі, завдяки цій перемозі Дарина піднялася у світовому юніорському рейтингу на п’яту сходинку.

Легка атлетика. Ярослава Магучіх

3 травня 17-річна Ярослава Магучіх перемогла у стрибках в висоту на першому етапі Діамантової ліги сезону у Досі (Катар). Вона, маючи зріст 181 сантиметр, стрибнула вгору на 196 сантиметрів, ставши наймолодшою переможницею в історії цих змагань. Також цьогоріч Ярослава взяла срібло на чемпіонаті світу-2019, стрибнувши вже на 2,04 метри вгору.

Ярослава Магучіх. Фото: Твіттер

Завдяки цим перемогам Ярослава стала найкращою легкоатлеткою світу, отримавши за версією Міжнародної асоціації легкоатлетичних федерацій звання "Зірки, що сходять".

Спортивна гімнастика. Олег Верняєв

Олег Верняєв, олімпійський чемпіон зі спортивної гімнастики, у червні виграв срібну медаль у багатоборстві на Євроіграх-2019.

А у жовтні спортсмен здобув бронзову медаль на чемпіонаті світу-2019 зі спортивної гімнастики в Штутгарті (Німеччина).

Біатлон. Дмитро Підручний

У березні Дмитро Підручний став першим українцем в історії, який став чемпіоном світу з біатлону у Естерсунді (Швеція).
Він подолав дистанцію за 31 хвилину і 54 секунди, не влучивши лише у дві мішені на чотирьох вогневих рубежах.

Футбол. Українська збірна

Підопічні Андрія Шевченка зробили цього року, здавалося б, неймовірне – вперше вийшли на чемпіонат з футболу Євро-2020 з першого місця своєї групи. Добираючись до цього досягнення, українці обіграла чинних чемпіонів Європи – португальців.

До того ж, українська збірна вперше за всю історію українського футболу не програли жодного матчу за календарний рік. Сім з десяти ігор українці виграли і тричі зіграли внічию.

Блискуча тренерська робота Андрія Шевченка дозволила йому увійти до топ-10 кращих тренерів збірних року за версією Міжнародної федерації футбольної статистики і історії.

Бокс. Усик, Ломаченко

Цьогоріч Олександр Усик вирішив перейти до суперважкої вагової категорії і позбувся поясів чемпіона за версією WBA (Super), WBC, WBO, IBF та The Ring у першій важкій вазі.

Дебютом у суперважкій вазі для Олександра став поєдинок з американцем Чаззом Візерспуном, що відбувся 13 жовтня. Того вечора українець переміг американця технічним нокаутом у сьомому раунді.

А Василь Ломаченко зробив кілька кроків до звання абсолютного чемпіону світу у легкій вазі. У квітні він захистив титули чемпіона світу WBA, WBO та The Ring у легкій вазі, перемігши американця Ентоні Кролла. А у вересні Ломаченко переміг Люка Кембела, здобувши титул чемпіона світу за версією WBC. Завдяки цим перемогам українця визнано боксером року за версією WBO.

Боротьба. Жан Беленюк і Дар’я Білодід

У червні український борець греко-римської боротьбі Жан Беленюк завоював золоту медаль на чемпіонаті Європи у вазі до 87 кілограм. А у вересні він виграв звання чемпіона світу.

Дар'я Білодід. Фото: Instagram

19-річна українка дзюдоїстка Дарія Білодід завоювала золоту медаль на Європейських іграх. Вона стала наймолодшою дзюдоїсткою в історії, яка стала дворазовою чемпіонкою світу.

Фехтування. Ольга Харлан

Фехтувальниця Ольга Харлан завоювала дві золоті медалі. У червні вона перемогла на чемпіонаті Європи з індивідуальної шаблі, а у липні стала чемпіонкою світу (вже вшосте). У грудні її визнано кращою шаблісткою року.