live

Опубліковано закон щодо протидії фінансуванню тероризму

з відкритих джерел

Закон набуває чинності через чотири місяці після після опублікування

У парламентському виданні "Голос України" опубліковано Закон "Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення". Про це йдеться у випуску видання від 28 грудня.

Документом передбачається впровадження загальноприйнятої термінології щодо запобігання та протидії легалізації доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдженню зброї масового знищення.

Також у законі прописане збільшення порогової суми та зменшення кількості ознак для обов'язкової звітності про фінансові операції, про які банки, кредитні, страхові компанії та інші фінансові установи зобов'язані повідомляти Держфінмоніторинг.

Відтак фінустанови зобов'язуються повідомляти про фінансові операції понад 400 тис. гривень і пов'язані з готівкою, переказом коштів за кордон, політично значущими особами та клієнтами з країн, які не виконують рекомендації міжнародних, міжурядових організацій, що здійснюють діяльність в антилегалізаційній сфері.

Також обмежується максимальний розмір штрафу за тяжкі порушення для фінансових установ.

Нагадаємо, зазначений законопроєкт було зареєстровано у Верховній Раді 25 вересня. Народні депутати ухвалили його в цілому 6 грудня. За це проголосували 246 парламентарів. Президент України Володимир Зеленський підписав документ 27 грудня.

Loading...