live

Опубліковано новий Виборчий кодекс із пропозиціями президента

з відкритих джерел

Документ набуває чинності з 1 січня 2020 року за винятком декількох технічних пунктів, які набудуть чинності 1 липня 2020 року

У парламентському виданні "Голос України" опубліковано Виборчий кодекс із пропозиціями президента України Володимира Зеленського. Про це йдеться у випуску видання від 28 грудня.

Раніше повідомлялося, що президент України Володимир Зеленський ветував новий Виборчий кодекс та висунув свої пропозиції.

У його поданні зазначалося, що кодекс "містить положення, які не відповідають Конституції України".

Також наголошувалося, що положення Кодексу "не враховують останні позитивні зміни у виборчому законодавстві, спрямовані на його вдосконалення, не узгоджуються з законодавчими актами, які є базовими у відповідній сфері, не забезпечують належної регламентації та організації виборчого процесу, ефективного контролю за здійсненням виборчих процедур".

"Аналіз положень Кодексу дає підстави для висновку про фактичне збереження складової, характерної для пропорційної виборчої системи із закритими списками", - йдеться у поданні.

Новим кодексом передбачена пропорційна система з відкритими списками, коли виборці можуть голосувати за партію та за конкретного кандидата.

На думку авторів законопроєкту, прийняття цього Кодексу забезпечить цілісне уніфіковане законодавче регулювання підготовки і проведення виборів в Україні, що сприятиме більш повній реалізації виборчих прав громадян, стабільності виборчого законодавства, дотриманню основних засад демократичних виборів, подальшому утвердженню демократичного режиму в Україні.

Відповідно до нового Виборчого кодексу, парламентські вибори будуть проводити в єдиному загальнодержавному багатомандатному окрузі. Голосуватимуть у 27 виборчих регіонах, які переважно збігаються із областями. У Дніпропетровській області і Києві передбачено створити по два виборчі округи. Разом з тим Херсонська область та Автономна Республіка Крим об'єднані в один виборчий регіон. Закордонний виборчий округ належить до Києва.

На деяких територіях голосування може не проводитись - зокрема, через тимчасову окупацію. Виборці з відповідних регіонів зможуть взяти участь у голосуванні, змінивши місце голосування.

Також з тексту кодексу прибрали можливість зняття кандидата з передвиборчої гонки після того, як правоохоронний орган після перевірки кандидата направляє інформацію про нього в Центральну виборчу комісію. Зокрема, йдеться про повідомлення щодо фактів порушення кандидатом закону.

Відповідно до поправок президента, скасування реєстрації особи як кандидата повинно мати наслідком втрату ним статусу суб'єкта виборчого процесу саме як кандидата, а не позбавляти його статусу виборця.

Раніше повідомлялося, що парламентський комітет з питань організації державної влади, місцевого самоврядування врахував всі пропозиції президента щодо нового Виборчого кодексу та рекомендував нардепам ухвалити його в цілому.

Нагадаємо, 11 липня Верховна Рада ухвалила Виборчий кодекс. А 27 серпня тодішній голова Верховної Ради Андрій Парубій підписав новий Виборчий кодекс. Народні депутати Верховної Ради нинішнього скликання ухвалили кодекс із пропозиціями президента 19 грудня. За це проголосували 330 парламентарів. Президент України Володимир Зеленський підписав документ 27 грудня.

Loading...