live

Проти резолюції ООН щодо боротьби з кіберзлочинністю виступили США та Європа

Кібербезпека

Документ був ухвалений у п’ятницю, 28 грудня. "За" проголосували представники 79 країн, 60 висловилися "проти"

Ухвалення Генеральною Асамблеєю ООН резолюції щодо боротьби з кіберзлочинністю викликало занепокоєння з боку низки країн.

На думку критиків ініціативи, вона може становити загрозу свободі висловлювань в Інтернеті, – повідомляє DW.

Документ був ухвалений у п’ятницю, 28 грудня. "За" проголосували представники 79 країн, 60 висловилися "проти", ще 33 країни під час голосування утрималися. Серед країн, які проголосувати проти резолюції – Сполучені Штати Америки, Німеччина, Канада, Франція, Великобританія, Україна.

Авторами документа виступили 47 країн, зокрема Росія, Білорусь, Казахстан, Азербайджан, Таджикистан, Вірменія, Китай, Індія, Сирія, Єгипет, КНДР, Іран і Венесуела. Він передбачає створення міжнародного комітету для розробки міжнародної конвенції щодо протидії використання інформаційно-комунікаційних технологій у злочинних цілях. Цей комітет має провести організаційну сесію у серпні 2020 року у Нью-Йорку для узгодження плану своєю роботи.

У США і ЄС вважають, що ініціатива може призвести до встановлення цензури в інтернеті. У представництві США при ООН заявили, що ухвалена резолюція може "підірвати міжнародну співпрацю з метою боротьби проти кіберзлочинності у часи, коли є необхідним зміцнення координації", цитує агентство новин dpa.

У міжнародній правозахисній організації Human Rights Watch вказали на те, що авторами резолюції виступили країни, уряди яких вдаються до репресивних методів боротьби проти інакомислення. "Якщо план – створити конвенцію, яка надасть країнам легальне прикриття для відключення Інтернету та цензури, і при цьому створюватиме можливість для криміналізації свободи слова, то це є поганою ідеєю", – зауважив директор відділу Human Rights Watch з проблематики ООН Луїс Шарбонно.

Нагадаємо, раніше повідомляли, що Україна та Австралія спільно протидіятимуть транскордонним кіберзагрозам.

Loading...