live

Обмін утримуваними: Як зустрічали українців, яких передали з ОРЛО

У результаті обміну Україна повернула 25 українців

Фото: Офіс президента 25 українців звільнили після обміну утримуваними особами між ОРДЛО та Україною
загрузка...
загрузка...

Сьогодні, 29 грудня, на КПВВ "Майорське" відбувається запланований обмін утримуваними особами між ОРДЛО та українською стороною.

Станом на цю годину так звана "ЛНР" передала Україні 25 утримуваних, яких вже зустрічають родичі.

Президент Володимир Зеленський має намір особисто зустріти звільнених.

Після обміну їх повезуть до Краматорська, а звідти до Борисполя.

При цьому "омбудсмен" так званої "ДНР" Дар'я Морозова повідомила, що 20 осіб з їхньої сторони відмовилися від обміну.

Також уповноважений Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова підтвердила початок обміну утримуваними особами між Україною та ОРДЛО на КПВВ "Майорське". За її словами, на місці обміну перебуває представник уповноваженого у справах захисту прав військовослужбовців Олег Чуйко, консультант Олександр Денисов та громадський активіст Андрій Чуйко.

На фото видно, як звільнених українців зворушливо зустрічають близькі люди, що приїхали до місця обміну.

загрузка...
загрузка...

Нагадаємо, 23 грудня Тристороння контактна група з врегулювання ситуації на Донбасі погодила умови звільнення й обміну утримуваних осіб до кінця поточного року. Представниця України в гуманітарній підгрупі Валерія Лутковська повідомила, що у рамках обміну в Україну повернуться ті, кого не вдалося забрати два роки тому, особи, які протягом чотирьох років після Іловайська, Дебальцевого утримувалися в ОРДЛО.

Додамо, останній обмін між Україною та так званими "ЛДНР" відбувся два роки тому. Тоді були звільнені 74 українці. Після цього обмінів із самопроголошеними республіками не відбувалося. Єдиний випадок – це звільнення чотирьох українців в червні цього року, про яке домовлявся голова політради партії "Опозиційна платформа – За життя", народний депутат Віктор Медведчук. Нагадаємо, з 2014 року за участю політика було звільнено близько 500 українських громадян.

Loading...
Loading...
Loading...