В Італії закликають підтримати створення незалежного фільму про справу Марківа

Віталій Марків

У фільмі журналісти похвилинно відтворюють події, що мали місце 24 травня 2014 року поблизу Слов'янська

Голова Християнського товариства українців в Італії Олесь Городецький закликав підтримати проєкт зі створення незалежного документального фільму-розслідування загибелі Андреа Роккеллі й Андрія Миронова та справи нацгвардійця Віталія Марківа.

Про це Олесь Городецький написав на своїй сторінці у Facebook.

"Прошу всіх ознайомитися зі сторінкою фільму, вподобати її та максимально поширити. Таким чином ми зможемо максимально поширити правдиву інформацію та прорвати інформаційну блокаду навколо справи Марківа. Прошу всіх максимально підтримати цю ініціативу! Справедливість переможе!", - написав Городецький.

Він повідомив, що над стрічкою працює група італійських журналістів у складі Крістіано Тінацці (Cristiano Tinazzi), Рубен Лагатолли (Ruben Lagattolla) та Даніло Еліа (Danilo Elia) спільно з журналісткою "Громадського" Ольгою Токарюк.

Зазначається, що у фільмі журналісти похвилинно відтворюють події, що мали місце 24 травня 2014 року поблизу Слов'янська, опитують свідків, проводять експерименти з відтворення тих подій – "по суті, виконують роботу, яку мали б зробити, але не зробили, італійські слідчі".

Співавторка фільму Ольга Токарюк на своїй сторінці у соцмережі написала: "Я хочу розказати цю історію (історію Віталія Марківа та Андреа Роккеллі – ред.) у документальному фільмі, над яким працюю з італійськими колегами Cristiano Tinazzi, Danilo Elia та Ruben Lagattolla. Ми однодумці - на щастя, в Італії є журналісти, свідомі того, наскільки викривлено там досі подавали цю справу. Ми фінансуємо зйомки самостійно, аби не було звинувачень у роботі на ту чи іншу сторону. Зовсім скоро ми запустимо кампанію краудфандингу, яку зможе підтримати кожен з вас".

Вона закликала підтримати уподобайками сторінку проєкту The wrong place і слідкувати за оновленнями.

На сторінці проєкту розповідають, що фільм – "це історія двох журналістів, Андреа Роккеллі та Андрія Міронова, які загинули на Донбасі, на Сході України 24 травня 2014 року ― та українського солдата Віталія Марківа, якого звинуватили в їх убивстві та засудили до 24 років ув'язнення". "Здавалося б, справу закрито ― але це не так. Залишається багато питань", - зазначають автори.

Вони зауважують: "На війні журналісти, особливо фрілансери, нерідко ризикують життям, щоби зробити та продати власні історії. Часом вони опиняються не в тому місці не в той час і платять за це своїм життям. Ми хочемо хвилина за хвилиною дослідити події, що трапилися з двома загиблими журналістами ― через розповіді свідків тих подій, а також журналістів та фотографів, які перебували на Донбасі у той час".

Автори стрічки звертаються до усіх небайдужих по допомогу для їх проєкту. "Нам потрібна ваша допомога, аби зняти цей фільм. Ми працюємо над ним як незалежні журналісти і плануємо фінансувати цей проект через кампанію збору коштів. Зібрані кошти буде використано на зйомки в Італії, Франції, Україні та Росії, постпродакшен, розповсюдження та маркетинг", - йдеться на сторінці The wrong place.

Зокрема, кошти потрібні для подорожі знімальної групи до Італії, Росії та України; оренди камер, звукового та світлового обладнання; перекладу інтерв’ю на англійську, італійську, українську та російську; монтаж; розповсюдження фільму та заявки на участь у кінофестивалях тощо.

Нагадаємо, 11 жовтня повідомляли, що Міністерство внутрішніх справ України отримало рішення суду у справі українського військового Віталія Марківа і працює над його перекладом. МВС заявило, що допоможе оскаржити рішення у справі Марківа в апеляційному суді.

Віталій Марків був затриманий в Італії влітку 2017 року за інспірованим звинуваченням у причетності до загибелі італійського фотокореспондента Андреа Рокеллі 24 травня 2014 року під час бойових дій сил АТО із бойовиками-сепаратистами Гіркіна у місті Слов’янськ Донецької області.

За свідченнями українських військових, Віталій Марків не причетний до загибелі італійського репортера Андреа Рокеллі 24 травня 2014 року.

У гвардійському підрозділі тоді не було важкої зброї, а саме мінометів, вогнем яких могло бути вбито потерпілого іноземного фотографа, а сам він перебував на позиціях бойовиків проросійських незаконних збройних формувань і умисно наражав себе на небезпеку, попри офіційні рекомендації посольства Італії не їхати у зону бойових дій.

Loading...