В Україні запустили транспортний портал електронних послуг

Pixabay

На транспортному порталі можна замовити не тільки державні адміністративні послуги у галузі транспорту, а й отримати загальні тематичні сервіси

В Україні створено транспортний портал електронних послуг e-transport.gov.ua, який об’єднує електронні сервіси у всіх сферах транспортної галузі в одну розумну систему.

Про це повідомляє Урядовий портал.

Зазначається, що на транспортному порталі можна замовити не тільки державні адміністративні послуги у галузі транспорту, а й отримати загальні тематичні сервіси. Портал створений з урахуванням нових стандартів надання державних послуг та дизайн-коду "ДіЯ".

"Мультимодальність транспорту та цифрові транспортні коридори є пріоритетами для Міністерства інфраструктури. Для цього ми створюємо електронні сервіси у всіх сферах транспортної галузі. Цифрові рішення потрібні для розвитку Шовкового шляху та інших транспортних коридорів. Це реальні кроки, які допомагають нам інтегруватися у єдину транспортну мережу, що об’єднує Європу з Азією, та перетворити Україну на міжнародний транспортний хаб", –  відзначив міністр інфраструктури Криклій.

За словами віцепрем’єр-міністра – міністра цифрової трансформації Михайла Федорова, для Мінцифри впровадження електронних послуг – це не просто переведення старих державних послуг он-лайн. "Це оптимізація сервісів з урахуванням нагальних ринкових потреб та зручність для користувачів. Окрім того, ми працюємо над тим, щоб згодом усі державні електронні послуги надавалися у єдиному інтерфейсі. Для цього ми розробили дизайн-код "ДіЯ". Він сучасний та впізнаваний. Транспортний портал електронних послуг відповідає цим нашим принципам. Послуги надаються швидко і зручно, запроваджена оплата послуг он-лайн", – підкреслив Федоров.

Генеральний директор Галузевого центру цифровізації та кібербезпеки Володимир Набоков ознайомив з сервісами, які зараз доступні на порталі, над яким працював колектив підприємства спільно з партнерами.

На даний момент на порталі доступні послуги:

  • Бронювання дозволів на міжнародні перевезення (Онлайн-подача і оплата заявки, швидка перевірка документів, система ідентифікації id.gov.ua)
  • Пост-контроль (Співробітники митниці зможуть відстежувати порушників, які намагаються підробити дозволу)
  • Дозвіл на негабаритні перевезення (Онлайн-подача і оплата заявки, система ідентифікації id.gov.ua, прискорення процедури)
  • Е-протокол
  • відеоспостереження
  • Електронна товарно-транспортна накладна (Електронний документ на здійснення вантажних перевезень)

Володимир Набоков також додав, що портал наповнюватиметься сервісами, а також у планах впровадження платіжних сервісів, підключення до системи електронної взаємодії "Трембіта", впровадження Security Operation Center на базі центру кібербезпеки ДП ГЦЦК.

Нагадаємо, Кабінет міністрів України запустив пілотний проєкт безпаперових квитанцій Check.

Loading...