live

В Україні набув чинності закон про перезапуск ДБР

З відкритих джерел

Цей закон надав дозвіл звільнити Романа Трубу з посади очільника ДБР

Закон про перезапуск роботи Державного бюро розслідувань було опубліковано у парламентському виданні "Голос України" від 26 грудня.

Як зазначається, закон набуває чинності наступного дня після його опублікування.

Цим законопроєктом звільняються з посади очільник ДБР Роман Труба та його заступники.

Також закріплюється норма про те, що нового директора установи призначає президент України за поданням комісії конкурсу.

Директор ДБР зможе одноосібно приймати рішення, самостійно здійснювати керівництво органом, не розділяючи цих функцій із заступниками та нести відповідальність за діяльність ДБР. 

Щодо заступників, директор тепер призначатиме їх сам: конкурсів на заміщення цих посад не проводитимуть.

Контроль за діяльністю ДБР покладено на парламент. Сам він за результатами щорічного звіту директора зможе надати незадовільну оцінку діяльності органу, що стане причиною звільнення директора.

Також законопроєктом пропонуються інші зміни:

- змінюється правовий статус Державного бюро розслідувань – Державне бюро розслідувань стає державним правоохоронним органом, на який покладаються завдання щодо запобігання, виявлення, припинення, розкриття та розслідування злочинів, віднесених до його компетенції (за чинною редакцією Закону України "Про Державне бюро розслідувань" Державне бюро розслідувань є центральним органом виконавчої влади, що здійснює правоохоронну діяльність з метою запобігання, виявлення, припинення, розкриття та розслідування злочинів, віднесених до його компетенції);

- уточнюються система Державного бюро розслідувань, порядок затвердження організаційної структури Державного бюро розслідувань, порядок утворення територіальних управлінь Державного бюро розслідувань;

- змінюється підхід до визначення граничної чисельності центрального апарату та територіальних управлінь Державного бюро розслідувань – передбачається, що граничну чисельність центрального апарату та територіальних управлінь Державного бюро розслідувань визначатиме Кабінет Міністрів України за поданням Директора Державного бюро розслідувань (на сьогодні гранична чисельність центрального апарату та територіальних управлінь Державного бюро розслідувань визначена безпосередньо Законом України "Про Державне бюро розслідувань" та становить 1 тисячу 500 осіб);

- унормовуються підстави притягнення працівників Державного бюро розслідувань до дисциплінарної відповідальності.   

Також нардепи ухвалили поправку, яка пропонує внести зміни до чинного закону "Про Державне бюро розслідувань" і дозволити прокурорам Управління спецрозслідування, а також слідчим Генпрокуратури, які здійснювали розслідування справ Майдану, перейти без проходження конкурсу на роботу до ДБР.

Як повідомлялося раніше, через цю поправку оголосила голодування адвокатка сімей загиблих під час Революції Гідності Євгенія Закревська.

Нагадаємо, закон про перезапуск ДБР був зареєстрований у Верховній Раді 10 вересня. Нардепи ухвалили його у другому читанні та в цілому 3 грудня. За це рішення проголосували 250 парламентарів. Президент України Володимир Зеленський підписав документ 24 грудня.

Loading...