Українці ще не встигли отримати земельні ділянки, на які вони мають право, – адвокат Головін

адвокат Денис Головінь Скріншот ZIK

"Питання стосовно правового регулювання рину землі потрібно вирішувати чітко і щоб це було прозоро"

Не можна запускати ринок землі, адже ще не всі українці встигли скористатися своїм правом на земельну частку, яке передбачене в законодавстві України. 

Про це в ефірі програми "Кожен з нас президент" на телеканалі ZIK заявив адвокат Денис Головін.

Адвокат вважає, що перш ніж переходити до питання ринку землі в Україні потрібно вирішити проблему корупції.

"Європейський банк реконструкції та розвитку вказує, що у зв'язку з тим, що Україна не відкриває ринок землі вона втрачає 1% ВВП кожного року, але від корупції наша країна втрачає від 1% до 5% ВВП кожного року. Це дані німецьких аналітичних агентств. Якщо брати економічне підґрунтя, то треба в першу чергу розібратися з корупцією. Навіть не побороти її, а зменшити і це вже дасть той економічний ефект", – зауважив Головін.

Також, за його словами, з погляду юриспруденції, відповідно до статті 14 Конституції України земля є основним національним багатством і вона перебуває під особливою охороною української держави.

"Питання стосовно правового регулювання рину землі потрібно вирішувати чітко, не двозначно і щоб це було прозоро. І при цьому, щоб основні вигодонабувачі, а це українці, отримали певний економічний зиск. В чому проблема? У нас ринку землі, як такого, в принципі ніколи і не було. Перехід права власності не може бути на землю, яку люди ще навіть не встигли оформити. У нас громадяни, які є власниками землі, не всі встигли отримати ті шість земельних ділянок, які їм передбачені за законодавством. Тобто вони ще не реалізували це право", – наголосив адвокат.

Нагадаємо, Верховна Рада під крики "ганьба" ухвалила у першому читанні скандальний законопроєкт про запровадження ринку землі.

До слова, що голова політради партії "Опозиційна платформа – За життя", народний депутат Віктор Медведчук заявив, що влада не має права відкривати ринок землі без всеукраїнського референдуму.

Loading...