live

Україна стала полем міжпартійної битви в США через скандального прокурора Кулика, - Карасьов

Костянтин Кулик 112.ua

Україна, на жаль, стала полем міжпартійної битви в США, причому з негативним ярликом "корупційної країни". На думку політолога Вадима Карасьова, позбутися цього ярлика буде вкрай важко, оскільки дехто з колишніх політиків і прокурорів продовжують підігравати одній зі сторін, передає 112.ua.

Серед останніх він згадує двох колишніх генпрокурорів та екс-прокурора Костянтина Кулика, які, за його словами, сприяли безпрецедентному втягуванню України в процес імпічменту і поставили на розтяжку всю країну.

"У нас це правоохоронна система. Вона, знаєте, розсипалася свого часу. Починаючи цьогоріч, коли було, що прокурори наші займалися зовнішньою політикою: Кулик, Луценко їздили до Джуліані, здавали ці документи, а тепер Україну втягнули в ці всі розборки між демократами і республіканцями, між Байденом і Трампом, а тепер президент Зеленський повинен якось на цій розтяжці й далі існувати", - вважає політолог Вадим Карасьов.

Сьогодні справу щодо незаконного збагачення Костянтина Кулика розглядає Голосіївський суд Києва. Наступне засідання призначено на січень. У тексті підозри йдеться про те, що витрати екс-прокурора перевищують його доходи, і про те, що він приховує нові дорогі придбання. А журналісти програми "Наші гроші" встановили, що Кулик надбудував цілий поверх на даху елітної новобудови в центрі Києва.

"Один з епізодів – це скандальна надбудова в історичній точці міста, в ЖК "Дипломат Хол". Він собі надбудував цілий поверх незаконно. У ДАБІ при КМДА ми вже мали кілька зустрічей з представниками цієї комісії, нам підтвердили, що будь-яких документів на цю надбудову немає", - повідомив Богдан Воронцов, голова ГО "Міжнародний антикримінальний альянс".

Нацполіція відкрила кримінальну справу щодо об'єкта, однак за час розслідувань Кулик дивним чином встиг узаконити частину надбудови.

"Цікавим є те, що це зробив приватний нотаріус Метелиця Олександр Олександрович. Підставою для цього стала довідка приватної компанії ТОВ БТІ "ЄВРОФАСБ", якщо я не помиляюся, і експерт Ткачук Павло Валерійович, відповідно, видав цю довідку. Є інформація, що це не перша справа пана Метелиці Олександра Олександровича, приватного нотаріуса, коли до нього є певні претензії. Мені передали інформацію з ЄДР досудових рішень щодо незаконної реєстрації цим нотаріусом інших об'єктів нерухомості, земельної ділянки. Я думаю, що ми вивчимо це детальніше", - розповіла народний депутат Олена Мошенець.

Тим часом журналісти програми розслідувань "Радар" на каналі NewsOne виявили ще кілька фактів з біографії скандального екс-прокурора. Зокрема, вони з'ясували, що за офіційною адресою БТІ "Євро ВАСП", яке видало нову технічну документацію на надбудову у квартирі Кулика, міститься звичайний гараж у промзоні Києва. А інша квартира скандального прокурора дісталася йому в спадок від не менш одіозної людини.

Журналісти програми "Радар" з телеканалу NewsOne стверджують, що Гіві Макшеєв дійсно був попереднім власником однієї з квартир, яка тепер належить Кулику. А ще у 2011-му Гіві звинуватили у справі за заволодіння коштами ДП "Укрзалізничпостач". Його заарештували буквально за кілька місяців до того, як він продав чи передав квартиру Кулику.

На думку розслідувачів, все це говорить про те, що екс-прокурора Кулика не можна допускати до роботи в правоохоронній системі України.Loading...
Loading...
Loading...