Російський суд знову залишив трьох кримських татар під арештом на пів року

фото з відкритих джерел

Справу фігурантів красногвардійської групи "справи Хізб ут-Тахрір" розглядав суд Ростова-на-Дону по відеозв'язку з СІЗО-1 міста Сімферополь

Сьогодні південний окружний військовий суд Ростова-на-Дону продовжив на пів року тримання під вартою трьом фігурантам красногвардійської групи "справи Хізб ут-Тахрір".

Про це повідомляє організація "Кримська солідарність" на своїй сторінці у Facebook.

Зазначається, що сьогодні відбулося судове засідання для продовження запобіжного заходу щодо Рустема Емірусеїнова, Арсена Абхаїрова і Ескендера Абдулганієва. Запобіжний захід у вигляді тримання під вартою продовжили на пів року, до 13 червня.

"Адвокати Еміль Курбедінов, Едем Семедляєв, Рустем Кямілев брали участь у засіданні з відеоконференцією зв'язку з СІЗО-1 міста Сімферополь. Справу розглядав ростовський суд під головуванням Романа Пліска", - йдеться у повідомленні.

За даними організації, підтримати своїх співвітчизників прийшли родичі і небайдужі люди близько двадцяти чоловік, незважаючи на погодні умови.

Нагадаємо, 11 квітня заарештованим у лютому 2019 року фігурантам "справи Хізб ут-Тахрір" Ескендеру Абдулганієву і Рустему Емірусеїнову Київський районний "суд" у Сімферополі продовжив на три місяці запобіжний захід – утримання під вартою.

Як повідомляли захисники кримських татар, вони звинувачується за ч. 1 ст. 205.5 (організація діяльності організації, визнаної у РФ терористичною). Російський суд вважає, що вони можуть сховатися від слідства, маючи українське громадянство, вплинути на свідків або знищити докази. Захист висловила свою позицію, засновану на нормах міжнародного права, зокрема 4-ій Женевській конвенції і двох резолюціях Генеральної асамблеї ООН.

Loading...