live

Опубліковано закон про оренду державного та комунального майна

Газета «Голос України». Фото: Сироткина Анастасія/УНІАН

Закон набуває чинності наступного дня після опублікування та вводиться в дію з 1 лютого 2020 року. Окремі статті, які стосуються роботи електронної торгової системи (ЕТС) вводяться в дію з 1 жовтня 2020 року.

У парламентському виданні "Голос України" опубліковано Закон "Про оренду державного та комунального майна". Про це йдеться у випуску видання від 26 грудня.

Цей закон впроваджує просту і прозору процедуру надання в оренду державного та комунального майна.

Документ викладає у новій редакції закон України "Про оренду державного та комунального майна", а також вносить зміни до Господарського та Цивільного кодексів, Кодексу України з процедур банкрутства і ряду законів, визначаючи правові, економічні та організаційні відносини, пов'язані з передачею в оренду майна, що перебуває у державній та комунальній власності

Відповідно до закону, передача в оренду державного та комунального майна буде здійснюватися шляхом продажу права оренди на майно на електронному аукціоні в електронній торговій системі. В цій системі у відкритому доступі опублікована вся інформація про договори оренди державного та комунального майна.

Закон визначає чіткі етапи і терміни процедури передачі в оренду державного та комунального майна, яке не використовується державою.

Визначається, що порядок функціонування електронної торговельної системи, передачі майна в оренду, подання заяв, проведення аукціонів, розмір, порядок сплати та повернення гарантійних та реєстраційних внесків, плати за участь в аукціоні (винагороди оператора), підписання та опублікування протоколу, договору за результатами аукціону затверджуються Кабінетом міністрів

При цьому аукціон проводиться при наявності заяв на участь в аукціоні не менше, ніж від двох учасників і вважається таким, що відбувся, у разі здійснення на аукціоні не менше одного кроку аукціону. Для участі в аукціоні потенційний орендар подає заявку на участь в аукціоні шляхом заповнення електронної форми в електронній торговій системі, встановленої адміністратором. Порядок подання заяв на участь в аукціоні встановлюється урядом.

Аукціон проводиться відповідно до договору, що укладається між орендодавцем і оператором електронного майданчика.

Згідно з законом, протокол про результати аукціону формується та публікується в електронній торговій системі автоматично в день завершення аукціону в електронній формі. В той же час, відомості про учасників аукціону не підлягають розголошенню до закінчення аукціону.

Крім того, врегулюється порядок передачі в оренду майна без проведення аукціону і закріплюється суб'єктний склад та підстави для такої передачі майна в оренду без аукціону.

Нагадаємо, зазначений законопроєкт було зареєстровано у Верховній Раді 6 вересня. Парламент ухвалив його в цілому 3 жовтня. За це проголосували 263 народних депутати. Президент України Володимир Зеленський підписав документ 25 грудня.

Loading...