live

"Мала прихватизація": Таран заявив, що хтось під шумок скуповуватиме підприємства за безцінь

Скріншот ZIK

Таке враження, що замість малої приватизації відбувається "прихватизція"

Ймовірно, користуючись оголошеною урядом малою приватизацією і тим, що в країні економічна криза, хтось під шумок хоче за безцінь забрати залишки стратегічних підприємств держави.

Про це в ефірі інформаційно-аналітичного проєкту "Чудова четвірка" на телеканалі ZIK заявив політолог Віктор Таран.

Коментуючи плани Кабміну, які стосуються малої приватизації, він наголосив: слід вивчити перелік цих об’єктів. Мовляв, існує підозра, що серед них є декілька великих підприємств.

"Зокрема, йдеться про "Центренерго", "Одеський припортовий завод". У його купівлі вже давно був зацікавлений Ігор Коломойський, якого вважають наближеним до чинної влади. Також хотів би подивитись, у скільки оцінили той чи інший об’єкт. Бо, наприклад, остання оцінка ОПЗ становила трохи більше ніж 50 мільйонів доларів. Це, погодьтесь, копійки, зважаючи на об’єми", – зазначив Таран.

Тож, за його словами, таке враження, що замість малої приватизації відбувається "мала прихватизція".

"Хтось "під шумок" хоче за дешево, користуючись тим, що у країні економічна криза, забрати залишки стратегічних підприємств держави", – заявив Таран.

До того ж, за його словами, проведення продажу через систему "ProZorro" не є запобіжником. Мовляв, це дозволить лише побачити хто купив той чи інший об’єкт, однак суттєво не вплине на ціну.

"Якщо буде існувати певна домовленість, або будуть виписані певні умови під тих чи інших покупців, вони справді потім просто скуплять це за мінімальну ціну. І що далі? Що ми від цього виграємо?", – підкреслив Таран.

На його думку, стратегічні підприємства повинні залишатись в руках держави, держава повинна на них заробляти.

"Якщо є питання щодо ефективності, ймовірної корупції, треба змінювати менеджмент, створювати наглядові ради, проводити відкриті конкурси із створення стратегії розвитку підприємств", – зазначив Таран.

Він зауважив: зважаючи, що уряд затвердив новий кодекс законів про працю, який спрощує звільнення робітників на промислових об’єктах, складається враження, що буде не лише "мала прихватизація", а й порушуватимуться соціальні трудові права робітників цих підприємств. Таким чином це збільшуватиме потенційну маржу для тих, хто скуповуватиме заводи.

Як повідомлялось раніше, прем'єр-міністр України Олексій Гончарук заявив, що уряд за чотири місяці передав на приватизацію 530 державних підприємств.

Loading...