live

Ексвійськову "Пуму", яку підозрюють в замаху на бізнесмена з Івано-Франківщини, суд залишив під вартою

Підозрювана Інна Грищенко ("Пума")

hromadske.ua

Прокурори вважають, що вона може втекти, перешкоджати слідству, тиснути на потерпілих та свідків і знищити речові докази

Печерський суд Києва залишив під вартою ексвійськову Інну Грищенко, позивний "Пума", яку підозрюють в замаху на бізнесмена з Івано-Франківщини у липні 2018 році. Тоді під авто підприємця було закладено вибуховий пристрій. 

Про це йдеться у матеріалі  "Hromadske".

Зазначається, що прокуратура просила продовжити арешт підозрюваній, бо вважають, що Грищенко може втекти, перешкоджати слідству, тиснути на потерпілих та свідків і знищити речові докази.

За даними ЗМІ, сторона обвинувачення наголошувала на тому, що на ймовірну причетність жінки до вчинення замаху на життя бізнесмена з Івано-Франківщини вказують результати експертиз, які встановили наявність ДНК "Пуми" на вибуховому пристрої та недопалках, які знайшли поряд з місцем злочину.

Також прокурори засвідчили, що чоловік Інни Владислав Грищенко "Буча", який також затриманий і перебуває під вартою, передавав дружині записки із настановами. Однак їхній зміст на засіданні не озвучили.

Також у прокуратурі додали, свідки у справі підтвердили, що у липні 2018 року знайомий Грищенків Іван Вакуленко, брав в оренду автомобіль на якому їздив до міста Косів Івано-Франківської області, де стався замах.

"Натомість сторона захисту заперечувала у задоволенні клопотання, наголошувала на тому, що наявность волосся підозрюваної на вибуховому пристрої не свідчить про те, що вона його закладала, а записки чоловіка до підозрюваної, на які посилається слідство свідчить нібито про її необізнаність у злочині. Також адвокат зазначив на необхідності медичного обстеження Інни Грищенко, додав, що у неї є неповнолітня донька, яка фактично лишилася сиротою та зазначив, підзахисна не була судимою, має міцні соціальні зв'язки та підтримку громадськості", - йдеться у повідомленні.

Як передають журналісти, сама підозрювана назвала цю справу та справу вбивства журналіста Павла Шеремета "тиском на волонтерів та добровольців", вона заперечила свою причетність до обох з них.

"Я так розумію для себе, що йде якась підробка фактів для того щоб створити групу. Тому що, коли вже є такий резонанс, його треба підтримувати, щоб не вляпатися, даруйте, в сортир", — сказала підозрювана.

"Пума" запевнила, що не збирається тікати, готова носити електронний браслет, здати паспорти, а також надати доступ до відеокамер біля місця проживання, аби слідчі бачили хто до неї заходить.

Нагадаємо, восени 2019 року слідство затримало Владислава та Інну Грищенків (чоловіка "Бучу", – 24 вересня на Волині, дружину "Пуму" – 5 листопада у Києві). Вони проходили у справі про невдалий замах в Івано-Франківській області на бізнесмена. Подружжя також фігурує у справі вбивства Шеремета. Грищенко заявляв, що слідство пропонувало йому визнати себе винним у справі вбивства журналіста Павла Шеремета.

А 18 грудня, у справі "Пуми" і "Бучі" затримали ймовірного замовника вбивства.

Loading...