live
Новини » Світ Читать эту новость на русском

31,2 млн доларів: В Україні порахували, скільки втратять від нових російських санкцій

Нові санкції проти Росії набули чинності. Фото: ZIK/EPA/ROMAN PILIPEY/Архівне фото

Або 1,3% поточного експорту до РФ

Після введення санкцій РФ, щодо ряду українських промислових товарів, Україна недоотримає на ринку 31,2 мільйона доларів, та втратить 1,3% поточного експорту до РФ.

По це повідомляє Економічна правда, посилаючись на документ, який є у них в розпорядженні.

У число заборонених до ввозу в Росію товарів увійшли: грілки, медичні трубки і повітроводи, джгути, кукурудзяний крохмаль, глюкоза, фруктоза, котли та радіатори центрального опалення, частини насосів.

У грошовому еквіваленті найбільші втрати від санкцій відчує український ринок промислових медичних товарів (вироби з пластмаси та гуми) – 16,1 млн дол., та ринок котлів для центрального опалення – 8,7 млн дол.

Санкції РФ щодо заборони ввезення кукурудзяного крохмаля, глюкози та фруктози не відчуються вітчизняними виробниками, адже за даними Держстату за 9 місяців 2019 року такий експорт не здійснювався.

Уряд РФ також заборонив власним виробникам експортувати в Україну папір та картон для утилізації (макулатуру та відходи), що становить 0,4% від імпорту усіх російських товарів в Україну та еквівалентно 21,4 мільйонам доларів. Україна отримувала майже половину цих товарів з РФ.

17 грудня російський уряд ухвалив постанови, які розширюють економічні та індивідуальні санкції проти України.

Нагадаємо, раніше Росія заборонила ввозити українську сіль.

В кінці квітня 2019 року російський уряд заборонив вивозити до України деякі нафтопродукти, а також зобов’язав отримувати дозвіл на експорт дизпалива і скрапленого газу. Постановою заборонено вивезення в Україну таких товарів: масла та продукти перегонки кам’яновугільної смоли, нафта сира, кокс нафтовий, суміші бітумні, етилен, пропилен, бутилен, вазелін нафтовий, вуглеводні циклічні.

У 2018 році імпорт цих товарів в Україну з РФ становив 170,4 млн доларів.Loading...
Loading...
Loading...