live

У Рівненській області від кашлюку померла одномісячна дитина

Від кашлюку померла дитина Фото з відкритих джерел

Єдиним захистом від цієї хвороби є вакцинація

На Рівненщині від кашлюку померла одномісячна дитина. Хлопчика два тижні лікували у відділенні інтенсивної терапії та анестезіології дитячої обласної лікарні, проте його не вдалося врятувати.

Як повідомляє Міністерство охорони здоров’я, діагноз був лабораторно підтверджений. Кашлюк був ускладнений двобічною не госпітальною пневмонією.

Зазначається, що хлопчик народився у багатодітній сім’ї та був шостою дитиною, проте, жодна дитина не мала рекомендованого щеплення через відмову батьків.

У Міністерстві наголошують, що єдиним захистом від кашлюку є вакцинація. Відповідно до національного календаря щеплень, вакцинувати дітей для профілактики кашлюку необхідно у віці 2, 4, 6 і 18 місяців (чотири щеплення).

Варто також проводити вакцинацію вагітним для додаткової профілактики захворювання серед новонароджених.

І нагадують симптоми хвороби: помірний жар, нежить, кашель, який, як правило, переходить у судомний кашель. У немовлят може спостерігатися апное (тимчасове припинення дихальних рухів). Поширеними ускладненнями у нещеплених малюків є пневмонія, рідше виникають конвульсії й ураження головного мозку (енцефалопатія).

Симптоми з’являються через 7-10 днів після інфікування. При їх появі потрібно одразу звертатися до лікаря.

Раніше міністр охорони здоров'я України Зоряна Скалецька розповіла про плани МОЗ на 2020 рік.

 

Loading...