live

Справа експрокурора Кулика: Наступне засідання пройде в січні 2020 року

Звільнений з ГПУ Костянтин Кулик КП в Україні

Від рішення суду буде залежати подальша робота Кулика в правоохоронній системі

Голосіївський суд Києва продовжує розглядати справу щодо незаконного збагачення колишнього військового прокурора сил АТО Костянтина Кулика. На черговому засіданні суду було вирішено перенести розгляд на січень 2020 року.

Цієї осені він не пройшов переатестацію в Генеральній прокуратурі і був звільнений. Від рішення суду буде залежати подальша робота Кулика в правоохоронній системі, повідомляє 112.ua.

"Ми вважаємо, що є всі підстави і нові епізоди по даній справі, щоб цю справу відновити і продовжити. Я нагадаю, кілька днів тому ми подавали звернення до НАЗК і НАБУ щодо перевірки декларацій даного прокурора, експрокурора", - сказав Богдан Воронцов, голова ГО "Міжнародний антикримінальний альянс".

"Є інформація, що пана Кулика, досить скандального, якщо я так можу сказати, прокурора планується призначити в СБУ. Комітет вирішив звернутися до голови Служби безпеки України з тим, щоб утриматися від такого призначення, оскільки, на нашу думку, таке призначення може негативно вплинути на престиж СБУ і на довіру суспільства до СБУ", - вважає голова антикорупційного комітету ВРУ Анастасія Красносільська.

В тексті підозри йдеться про те, що витрати експрокурора перевищують його доходи і про те, що він приховує нові дорогі придбання. А журналісти програми "Наші гроші" встановили, що Кулик надбудував цілий поверх на даху елітної новобудови в центрі Києва. У Київській міській державній адміністрації підтвердили незаконність забудови і заявили про намір знести самовільне будівництво - про це повідомив заступник голови КМДА В'ячеслав Непоп.

"Те, що сьогодні по тих документах, які існують – це будівництво, ця надбудова незаконна, тому будемо працювати, щоб її прибрати. Але поки йшла перевірка КМДА, стало відомо, що незаконні квадратні метри сім'ї Кулика були зареєстровані приватним нотаріусом Олександром Метелицею на основі довідки експерта Павла Ткачука з маловідомого приватного БТІ "ЄВРОФАСП". Законність таких реєстраційних дій буде перевірено компетентними органами", - додав він.

"Є інформація, що це не перша справа пана Метелиці Олександра Олександровича, приватного нотаріуса, коли до нього є певні претензії. Мені передали інформацію з ЄДР досудових рішень щодо незаконної реєстрації цим нотаріусом інших об'єктів нерухомості, земельної ділянки. Я думаю, що ми вивчимо це більш детально", - сказала народний депутат України Олена Мошенець.

Раніше повідомлялося, що 60 народних депутатів, зокрема представники "Слуги народу", "Голосу" і "Батьківщини", підписали колективний запит на усунення Костянтина Кулика. Також підписи за його відставку збирають на сайті офіційного інтернет-представництва президента України.

Кулик став фігурантом журналістського розслідування програми Bihus.info. За даними журналістів, він став власником двох квартир в елітному житловому комплексі в Києві і замовив будівництво додаткової житлоплощі на даху цього будинку.

В 2016 році Національне антикорупційне бюро розслідувало проти Кулика кримінальну справу за фактом незаконного збагачення, але через рішення Конституційного суду про декриміналізацію даного злочину Кулик не був засуджений.Loading...
Loading...
Loading...